Noc Bibliotek

Noc Bibliotek odbywająca się w Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej, zorganizowana przez bibliotekę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku przebiegała w cieniu pandemii. Nie przeszkodziło to jednak w licznym udziale słuchaczy w tej imprezie. Święto zostało rozłożone na kilka dni, aby umożliwić bezpieczny udział w reżimie sanitarnym wszystkim zainteresowanym.

Tegorocznym hasłem ogólnopolskiej akcji był „Klimat na czytanie”. W bibliotece zorganizowaliśmy klimatyczne miejsce sprzyjające czytaniu, które wzbudzało zainteresowanie uczestników. Zaprezentowaliśmy różnorodne książki na wystawach w działach tematycznych: Klimat globalnie, Mazurskie klimaty oraz Klimat dla urody i zdrowia.

Przesłanie tegorocznej akcji znalazło odzwierciedlenie w konkursie literackim, który przypomniał starszym i młodszym słuchaczom lektury, które kiedyś przeczytali. Nagrody w konkursie wylosowali słuchacze ze Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Tegoroczna Noc Bibliotek przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, o którą zadbała p. Elżbieta Bogdańska.