Nocna Dycha i Garbata Piątka, czyli Półmaraton Wydminy w wersji COVID-19

Organizatorzy imprez biegowych w tym roku za sprawą koronawirusa COVID-19 nie mają łatwego życia. Wiele biegów zostało odwołanych lub przełożonych na odległe terminy. Gmina Wydminy razem z Fundacją Dystans i Wioską Biegaczy stawia czoła wszelkim przeciwnościom i w dniach 8-9 sierpnia organizuje wyjątkową edycję swojego kultowego Półmaratonu Wydminy. Oczywiście z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów.
W sobotę o godzinie 19:00 wystartuje Nocna Dycha. Biegacze pokonają dwa pięciokilometrowe okrążenia, za każdym razem przemierzając wzdłuż wydmińską Wyspę. W niedzielny poranek o 9:00 odbędzie się Garbata Piątka. Dwie, bardzo szybkie pętle po wydmińskiej promenadzie, na pewno będą sprzyjać biegaczom w osiąganiu znakomitych rezultatów. Obie trasy przebiegną przez Garbaty Most, turystyczną wizytówkę Wydmin.
Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, ręcznie robione w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Giżycku. W pakietach startowych Nocnej Dychy na biegaczy czekają stylowe czapki trucker z logo imprezy. Uczestnicy biegu Garbata Piątka w swoich pakietach znajdą chusty wielofunkcyjne. O szczegółach imprezy opowiada dyrektor biegu, Bartłomiej Osior.
„Jesteśmy gotowi, żeby przeprowadzić nasz bieg zachowując wszelkie środki ostrożności. Nie jest to proste, dlatego przede wszystkim liczymy na dużą samodyscyplinę uczestników. Limit każdego dystansu wynosi 150 osób. Biuro zawodów będzie zorganizowane tak, żeby uniknąć nadmiernego gromadzenia się biegaczy w pomieszczeniu. Rezygnujemy z organizacji biegów dziecięcych, bo to wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem. Nie przywidujemy punktów odżywczych na trasie, natomiast dozwolone jest indywidualne zaopatrzenie się w napoje. Dekoracje będą miały sprawny przebieg i odbędą się bez udziału publiczności. Dajemy biegaczom możliwość sprawdzenia się na dystansach 5km i 10km, natomiast wszyscy musimy być świadomi tego, że w tym roku na wszystkich imprezach najważniejsze jest bezpieczeństwo, zarówno biegaczy jak i organizatorów. Zapraszamy do Wydmin. Już teraz życzymy wszystkim dobrej zabawy i super wyników na mecie.”