Informacja o utrudnieniach w ruchu pojazdów w związku z organizacją w dniu 15 czerwca br. Procesji Eucharystycznej w ramach Bożego Ciała w miejscowościach: Giżycko – Parafia Rzymskokatolicka p.w św. Brunona: Procesja rozpocznie się z Sanktuarium świętego Brunona w Giżycku przy ul. Pionierskiej 14 około godz. 10.45 i przejdzie ulicami: Kościuszki, Wodociągową, Warszawską, Placem Grunwaldzkim, 1 Maja, Kościuszki i Pionierską powróci do Kościoła św. Brunona. Związane z procesją cztery ołtarze zostaną ustawione : a/przy ulicy Wodociągowej – obok ronda na tle ogrodzenia przy szpitalu, b/ przy Placu Grunwaldzkim – w okolicach fontanny, c/ przy ul. 1 Maja – obok budynku poczty, d/ przy ulicy Pionierskiej – na murze kościoła św. Brunona . Przy drugim ołtarzu t.j. przy Placu Grunwaldzkim przewidziane jest kazanie . Przewidywane zakończenie procesji około godz. 12.45. Giżycko – Parafia Rzymskokatolicka p.w św. Maksymiliana Kolbe: Procesja rozpocznie się z Sanktuarium świętego Maksymiliana Kolbe w Giżycku przy ul. Wiejska 22 C około godz. 10.50 i przejdzie ulicami :Wiejską, Polną, Rolniczą, Nowogródzką, Wiejską do Kościoła. Związane z procesją cztery ołtarze zostaną ustawione : a/ ołtarz przy ulicy Polnej 1 b/ ołtarz przy zbiegu ulicy Rolniczej i Wspólnej 1 c/ ołtarz przy ulicy Nowogródzkiej 28 d/ ołtarz na ścianie kościoła przy ulicy Wiejskiej 22 c Przewidywane zakończenie procesji około godz. 12.30.

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA W GIŻYCKU

Kiedy Pacjent może skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

Nocna i świąteczna opieka  zdrowotna to przedłużenie świadczeń lekarskich i pielęgniarskich podstawowej opieki zdrowotnej. Świadczenia te nie dotyczą konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy doraźnej w związku z nagłym zagrożeniem życia lub zdrowia (w tej sytuacji należy kontaktować się z numerem alarmowym 112).
Nocna i świąteczna opieka  zdrowotna świadczona jest codziennie, po godzinach pracy lekarza rodzinnego, od godz. 18.00 do godz. 8.00 rano następnego dnia. Opieka całodobowa działa również przez 24 h na dobę w soboty i niedziele, a także w dni świąteczne i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Jaką pomoc uzyska Pacjent w ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

W przypadku lżejszych dolegliwości Pacjenci mają do dyspozycji pomoc w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.  Jeśli po zamknięciu przychodni poczują się źle, mogą uzyskać konsultację lekarską w ramach całodobowej opieki medycznej. Ze świadczeń opieki nocnej i świątecznej Pacjenci mogą skorzystać w przypadku dolegliwości, z powodu których podczas pracy przychodni wybraliby lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Są to najczęściej sytuacje, gdy:
  • Pacjent nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub grożących istotnym uszczerbkiem zdrowia, ale jego samopoczucie odbiega od „stanu normalnego”
  • zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,
  • Pacjent ma  istotne obawy, że czekanie do momentu otwarcia przychodni, może znacząco niekorzystnie wpłynąć na rozwój choroby i jego stan
Co obejmuje opieka całodobowa?

Świadczenia obejmują lekarską i pielęgniarską opiekę ambulatoryjną, która jest świadczona w wybranej przez Pacjenta placówce oraz nocną pomoc wyjazdową (polega ona na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w domu ubezpieczonego oraz zapewnienie mu w razie potrzeby ciągłości leczenia). W przypadku konieczności wizyty lekarza w domu Pacjenta, musi on wezwać lekarza z placówki zabezpieczającej opiekę w jego rejonie zamieszkania.

Gdzie jest realizowana w Giżycku nocna i świąteczna pomoc zdrowotna?

* „Szpital Giżycki” Sp. z o.o., rozpoczął udzielanie świadczeń w dniu 1 kwietnia od godz. 18.00 w Giżycku na ul. Warszawskiej 41 – w budynku, w którym znajduje się POZ i poradnie specjalistyczne (od strony ul. Kościuszki).
Tel. 87 429 66 33, 87 429 66 34.

Przypominamy, że w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia należy kontaktować się z numerem alarmowym 112, zaś w pozostałych przypadkach skorzystać z usług nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

SAMORZĄDY PARTNERSKIE POWIATU GIŻYCKIEGO

strona główna | BIP | kontakt | logowanie