Nocne igraszki z nauką

5 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbyła się druga edycja „Nocnych igraszek z nauką”. Mikołajkowe zmagania zostały zorganizowane przez nauczycielki: Małgorzatę Krywko i Marzenę Trusewicz – Żakiewicz przy współpracy z innymi członkami grona pedagogicznego. Nazwa konkursu narzuciła niejako jego formułę – uczniowie uczą się poprzez zabawę oraz zacieśniają więzy.

Należało uzmysłowić młodzieży, że szkoła to przede wszystkim miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę, ale niekoniecznie w tradycyjny sposób. Uczniowie (w czteroosobowych zespołach) wzięli udział w zmaganiach na wielu szczeblach naukowych i zawodowych. Zadania konkursowe sprawdzały nie tylko wiedzę uczniów, ale także szybkość, kreatywność, spostrzegawczość i umiejętność pracy w grupach. Wśród nich wymienić należy: prawidłowe przeprowadzenie doświadczenia chemicznego, bezbłędne wypełnienie faktury oraz polecenia przelewu, sporządzenie projektu domu z wykałaczek i plasteliny, rozpoznanie zbóż, nazwanie części ciała krowy, uzupełnienie chemicznego sudoku oraz rozwiązanie zadania matematycznego. Nie zabrakło również rywalizacji sportowych. Były skoki przez skakankę, sztafety, rzuty do kosza i turniej PS3 FIFA 2013. Atrakcją wieczoru okazało się jednak karaoke, podczas którego uczniowie musieli wykazać się talentem wokalnym, znajomością piosenek z dzieciństwa i polskich przebojów. W tym roku zwyciężyła klasa II kształcąca się w zawodzie technik agrobiznesu. Nikt jednak nie wyszedł ze szkoły bez nagrody i słów uznania. Gościem imprezy był radny Rady Miejskiej w Giżycku – Wojciech Iwaszkiewicz, który zasponsorował szereg atrakcyjnych nagród.

Małgorzata Krywko
Marzena Trusewicz – Żakiewicz

Sponsorzy „Nocnych  igraszek  z  nauką”:
Mazurski Bank Spółdzielczy, BNP Paribas Bank Polska SA Oddział w Giżycku, Bank Zachodni WBK, Bank PBH, PZU SA w Giżycku, Wojciech Iwaszkiewicz – radny Rady Miejskiej w Giżycku, „World Komputer” Firma Handlowo-Usługowa Sklep Komputerowy, Sklep komputerowy – HAKER (Paweł Bohdziewicz, Marek Zubrowicz), Hotel St. Bruno****, Grupa ENERGA, Centrum Nauki Kopernik, Wydawnictwo OPERON, Pizzeria OREGANO, Pizzeria MARIZA, Pizzeria HAWAII, Pizzeria HALO PIZZA, BOLWING PUB – Biłas i Synowie, POLAMP Sp. z o.o. Hurtownia Elektryczna , „JWA” Hurtownia Spożywcza Józef  Kuczewski, Księgarnia ,,Tani Koziołek” – Mariusz Kozłowski, Krzysztof Cybul – prezes Stowarzyszenia Sportowego i Rekreacyjnego w Rynie, Ubezpieczenia Ewa Rodziewicz, Piekarnia GS Samopomoc Chłopska, Wiesława Grabowska- referent ds. żywienia ZSKŚiA.

Fot. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku