Nocne igraszki z nauką

3 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu odbyło się już 4 z kolei wydarzenie – szczególnie ważne dla uczniów – „Nocne Igraszki z Nauką”.

Dokładnie 10 klas 1-3 wzięło udział w nocnych zabawach pod przewodnictwem pani Marzeny Trusewicz-Żakiewicz oraz pani Małgorzaty Krywko. Igraszki rozpoczęły się wraz z wybiciem godziny 18-tej i trwały do późnych godzin wieczornych. Całe przedsięwzięcie miało miejsce na sali gimnastycznej ZSKŚiA.

Organizatorzy wraz z nauczycielami przygotowali niesamowity plan imprezy. Wszystkie klasy brały udział w łącznie 20 konkurencjach m.in. z języków obcych oraz języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz przedmiotów zawodowych. Po raz trzeci został przeprowadzony szkolny turniej FIFA. Natomiast  drugi raz odbył się odrębny konkurs dotyczący wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Został on przeprowadzony przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Giżycku – Edwarda Michałowskiego. Uczestnicy brali również udział w zadaniach sportowych takich jak skoki przez linę, rzuty do kosza, bieg przez płotki z rakietą tenisową oraz skoki w workach, przygotowanych przez panią Ewę Poczynek i pana Dariusza Pachuckiego. Największą atrakcją było coroczne karaoke, tym razem w stylu disco-polo. Każdy z zespołów musiał wykazać się melodyjnością oraz ułożoną choreografią.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Swoją obecnością konkurs zaszczycili:
1. Wojciech Iwaszkiewicz – Burmistrz Miasta Giżycka
2. Małgorzata Czopińska – Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych
3. Jolanta Piotrowska – Prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
4. Bożena Giedziuszewicz – Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji
5. Marian Mieńko – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku
6. Edward Michałowski – przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS w Giżycku
7. Jan Sawczuk – były przewodniczący Rady Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej  „Polamowiec”.
8. Dyrekcja ZSKŚiA – dyrektor – Jarosław Kulhawik i wicedyrektor – Dariusz Radziulewicz

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Otrzymali dyplomy i bardzo cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz Radę Rodziców w ZSKŚiA. Organizatorki konkursu ,,Nocne Igraszki  z Nauką” pozyskały również środki pieniężne na nagrody dla uczestników z Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Został napisany i złożony do fundacji wniosek dotyczący popularyzacji ekologii i ochrony środowiska przyrodniczego.

Zwycięzcami zawodów została klasa II TOR, której serdecznie gratulujemy oraz z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne igraszki.

Julia Bielska