,,NOCNE IGRASZKI Z NAUKĄ” w ZSKŚiA

DSC_9468Dnia 7 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu odbyło się już 6 z kolei wydarzenie szczególnie ważne dla uczniów, gdyż miały miejsce „Nocne Igraszki z Nauką”. Dokładnie 8 klas 1-3 wzięło udział w nocnych zabawach pod przewodnictwem pani Marzeny Trusewicz-Żakiewicz oraz pani Małgorzaty Krywko. Igraszki rozpoczęły się wraz z wybiciem godziny 18-tej i trwały do późnych godzin wieczornych. Całe przedsięwzięcie miało miejsce na sali gimnastycznej ZSKŚiA.

Organizatorzy wraz z nauczycielami przygotowali niesamowity plan imprezy. Wszystkie klasy brały udział w łącznie 16 konkurencjach m.in. z języków obcych oraz języka polskiego, matematyki, fizyki, kreatywności oraz przedmiotów zawodowych. Zadania miały formę łamigłówek logicznych, kalamburów, krzyżówek, rebusów. Po raz szósty został przeprowadzony  szkolny turniej FIFA. Natomiast  czwarty raz odbył się odrębny konkurs dotyczący wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Został on przeprowadzony przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Giżycku – Edwarda Michałowskiego. Uczestnicy brali również udział w zadaniach sportowych takich jak skoki przez linę, rzuty do kosza, przygotowanych przez panią Ewę Poczynek.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz naszych absolwentów. Swoją obecnością zaszczycili:

  1. Edward Michałowski – przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS w Giżycku
  2. Dariusz Radziulewicz – wicedyrektor ZSKŚiA
  3. Jan Sawczuk – były przewodniczący Rady Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej  „Polamowiec”.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Otrzymali dyplomy i bardzo cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz Radę Rodziców w ZSKŚiA.

Podczas imprezy zaprezentowała się grupa MMA Fighter Giżycko, która przygotowała pokaz walk. W pokazie uczestniczył uczeń kl. 4 TUiSEO Tomasz Sowa. Występ wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów szkoły.

Komisja Konkursowa oceniając poprawność wykonanych zadań, pomysłowość i kreatywność zawodników wytypowała zwycięzców. Najwięcej pkt. zdobył zespół uczniów klasy II TA. Następne miejsca zajęli   w kolejności uczniowie klas:  II TB i II TIK.

Największą atrakcją było coroczne karaoke oraz wspólne wykonanie przez wszystkich uczestników ,,belgijki” i zumby do piosenki ,,Chocolate – choco choco” .  Młodzież mimo zmęczenia bawiła się wyśmienicie.
Mimo, że konkurs jest przedsięwzięciem trudnym pod względem logistycznym, prawdopodobnie w przyszłym roku również się odbędzie i będzie okazją do rewanżu dla pozostałych uczestników.