Obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę mieszkańcy Giżycka oraz przedstawiciele samorządów Giżycka i Powiatu Giżyckiego złożyli okolicznościowe wiązanki pod miejscami pamięci w naszym mieście. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Brunona. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod Murem Pamięci przy Sanktuarium św. Brunona, pomnikiem Bojowników o Polskość Ziemi Mazurskiej przy pl. Grunwaldzkim oraz pod pomnikiem Żołnierzy AK i Sybiraków w parku Rogera Goemaere’a przy ul. Moniuszki.

W uroczystości udział wzięli mieszkańcy Giżycka, przedstawiciele organizacji kombatanckich, samorządowcy, przedstawiciele szkół, harcerstwa oraz organizacji społecznych. Powiat Giżycki reprezentowali Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Wicestarosta Mateusz Sieroński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jacek Łożyński oraz Radny Rady Powiatu w Giżycku Wacław Strażewicz.

zdjęcia: Justyna Maciejewka-Kucfir/ gizycko.pl