Obchody 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego

DSC_6955 - Kopia18 września 2015 r. odbyły się urządzone z ogromnym rozmachem obchody 70 lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku. Zapraszamy do przeczytania relacji z tej uroczystości.

„18 września, około południa spokojną atmosferę Giżycka zakłóciły niecodzienne odgłosy. Przechadzający się ulicami zaskoczeni mieszkańcy szybko spostrzegli, że pochodzą one od rozradowanej kolumny ludzi kroczącej przez centrum. Czy to manifestacja polityczna? A może procesja kościelna?
Nie, to 70-lecie LO 1!

Połączenie imprez
Aż trudno uwierzyć, że nasza szkoła obchodzi w tym roku już siedemdziesiąte urodziny. Oczywiście nie mogło z tej okazji zabraknąć urządzonych z ogromnym rozmachem obchodów. Decyzją, która znacznie uświetniła uroczystość, okazało się połączenie ich z otrzęsinami pierwszoklasistów. I chyba każdy przyzna, że impreza była wyjątkowo udana.

Postacie żywcem wzięte z filmów
Wszystko rozpoczęło się około godziny 11.00, kiedy to na dziedzińcu liceum klasy pierwsze kolejno występowały przed szkolną społecznością. Warto zauważyć, że mimo iż otrzęsiny wypadły w tym roku znacznie wcześniej, przez co siłą rzeczy świeżakom przypadło dalece mniej niż zazwyczaj czasu na przygotowania, to poradzili sobie z tym zadaniem rewelacyjnie, utrzymując wysoki poziom z lat poprzednich.
Tematem przewodnim tegorocznych otrzęsin wyznaczono filmy, toteż klasy pierwsze prezentowały się nam jako postacie z produkcji science-fiction ( I A), animowanych (I B), musicali (I D), horrorów (I E), westernów (I F) a także nawet jako dzikie zwierzęta (film przyrodniczy, I C). Niezwykle kreatywne stroje oraz układy choreograficzne spotkały się z hucznymi owacjami publiczności.

W glorii i chwale
Gdy występy i następujące po nich tańce, do których zaproszono wszystkich zgromadzonych, dobiegły końca, nadszedł czas na gwóźdź programu, czyli paradę.
Uczniowie czerwonego ogólniaka ruszyli ulicami przy dźwiękach nieodłącznej tego dnia muzyki. Chcą pokazać się jako szkoła wesoła, uświetniliśmy pochód śpiewem dobywającym się z setek gardeł, a napotkanych Giżyczczan prosiliśmy do udziału w zabawie. Skorzystali z ochotą, zresztą wielu z nich to absolwenci naszego liceum i zapewne niejeden wspomina te dostojne mury z łezką wzruszenia w oku.
Po uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem naszego patrona oraz przemówieniem okolicznościowym pani dyrektor Iwony Rosy, ruszyliśmy na pasaż, gdzie zarówno uczniowie, nauczyciele jak i przybyli goście wirowali razem w tańcu , belgijskim. Odtańczono również Zumbę, poprowadzoną przez panią Annę Leczycką, wychowawczynię klasy III F.
Niestety, mimo mnóstwa dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń, impreza zbliżała się nieubłaganie zbliżała się ku końcowi.

Zwycięzcy
Gdy zakończono quiz muzyczny, konkurencję prowadzoną już podczas parady, punkty podliczono.
Przyznawane były również za:
– Ubiór.
– Banner.
– Show.
– Zdjęcie klasowe.
Sędziowie ujawnili, że wyłonienie wygranej klasy okazało się nie lada problemem, bowiem wszyscy uczestnicy wznieśli się na wyżyny swej pomysłowości i walka była zacięta.
Ostatecznie jednak zwycięstwo przypadło klasie I C (film przyrodniczy)
Gratulujemy!

Osobne wyrazy uznania należą się triumfatorom zeszłorocznych otrzęsin, klasie II C z panem Dariuszem Popczyńskim na czele. Bez ich zaangażowania i niebywałych talentów organizacyjnych nasza wspaniała uroczystość nie miałaby miejsca.
Dziękujemy również uczniom klasy II D, dumnie niosącym banner i tarczę z nazwą szkoły na czele pochodu, a także wszystkim innym, którzy w mniejszym bądź większym stopniu dopomogli w przygotowaniu imprezy.”

Szczerze zachwycony
Krzysztof Biały