Obóz sportowy na Litwie

Od 1 do 10 lipca 2013 r. w Daugai na Litwie w ramach projektu „Aktywizacja społeczności sąsiedzkich poprzez rozwój infrastruktury sportowej i innych działań edukacyjnych” został zorganizowany obóz sportowy dla 15 uczniów ze szkół Powiatu Giżyckiego, w którym uczestniczyła także młodzież z Alytus.

Każdy kto chciał się nauczyć gry w tenisa lub udoskonalić swoje umiejętności gry mógł w ciągu 10-dniowego zgrupowania skorzystać z tej okazji. Na nowoczesnych kortach w Alytus, młodzież zdobywała nowe umiejętności pod okiem trenerów. Pierwsze kroki były trudne, ale z każdym dniem widoczne były postępy w grze.

Czas wolny był wypełniony wieloma atrakcjami, z których młodzież chętnie korzystała. Podczas wycieczki do Wilna uczestnicy obozu zwiedzali stare miasto, wzgórze Giedymina, zabytki architektoniczne i uczestniczyli w zwiedzaniu miasta odkrytym autobusem. Podczas obozu pogoda dopisała i każdy mógł korzystać z plaży i pięknego jeziora położonego nieopodal miejsca zakwaterowania. Dodatkowymi atrakcjami był spływ kajakowy po rzece Merkys i wizyta w parku linowym „Tarzania”, gdzie jedną z ciekawszych atrakcji był zjazd na linie nad rzeką Niemen.

Projekt „Aktywizacja społeczności sąsiedzkich poprzez rozwój infrastruktury sportowej i innych działań edukacyjnych” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.

Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku