Odchudzamy mieszkańców Powiatu Giżyckiego

95 osób zgłosiło chęć udziału w projektach prozdrowotnych realizowanych przez AZS COSA Ośrodek w Wilkasach. W tym tygodniu oficjalnie rozpoczęły się zabiegi rehabilitacyjne oraz zajęcia ruchowe. Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną zakwalifikowani uczestnicy rozpoczynają realizację projektów w małych grupach o różnych porach dnia dostosowanych do ich aktywności zawodowej.

Wspólnym mianownikiem projektów realizowanych dzięki wsparciu finansowemu: Powiatu Giżyckiego, Miasta Giżycko i Gminy Giżycko jest zapobieganie nadwadze wśród mieszkańców oraz promocja zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego. W trakcie trwania projektów uczestnicy skorzystają z zabiegów w profesjonalnie wyposażonym Centrum Rehabilitacji & SPA AZS Wilkasy a także będą uczestniczyć w wycieczkach nordic-walking, ćwiczeniach z fizjoterapeutą a także zajęciach na siłowni.

Wiosenna edycja trwać będzie przez cały maj natomiast jesienna zaplanowana jest na październik. W każdej edycji weźmie udział po 15 osób w każdym z projektów. Mamy nadzieję, że aktywność fizyczna zostanie głęboko zakorzeniona w sercach uczestników i po realizacji projektu nie zapomną o aktywności na świeżym powietrzu i nie tylko – mówi Marek Szlachta pomysłodawca projektu i dyrektor AZS COSA Ośrodka z Wilkasach.

Każda osoba uczestnicząca w projekcie na koniec skorzysta z badania składu ciała aparatem Tanita, który będzie można porównać z badaniem wykonanym przed realizacją projektu. To badanie oraz konsultacja z doradcą żywieniowym wraz w wydaniem zaleceń będzie wskazówką na dalszą potrzebę aktywnego spędzania czasu.

Zadanie pt. „Zapobieganie nadwadze i otyłości po przebyciu COVID-19 u osób zamieszkałych na terenie powiatu giżyckiego” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.

Źródło informacji: AZS COSA Ośrodek w Wilkasach