„Oddaj krew dla Jurka”

herb_powiat_gizyckiZarząd Okręgowy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Białymstoku, Oddział Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Areszcie Śledczym w Białymstoku zwraca się za naszym pośrednictwem z prośbą do wszystkich dawców krwi o pomoc w akcji „Oddaj krew dla Jurka”.

14 stycznia 2015 r. około godziny 18 doszło do wypadku drogowego w Giżycku. Samochód ciężarowy nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi osobowemu, którym kierował Jerzy Dziedzic – pracownik Aresztu Śledczego w Giżycku, jednocześnie trener Klubu KS Taekwondo Giżycko. Jerzy Dziedzic w wypadku odniósł obrażenia i przebywa w ciężkim stanie w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie.

Każda oddana donacja krwi z dopiskiem „Jerzy Dziedzic Szpital Wojewódzki Olsztyn”, niezależnie od miejscowości, zwiększa limit i możliwości leczenia. Prosimy o zaangażowanie i pomoc.

Zbiórka krwi odbywa się codziennie od 20.01.2015 r. w godzinach 7:30 – 10:00 w Punkcie Krwiodawstwa w „starej” Przychodni przy ul. Bohaterów Westerplatte 4 (na parterze).