Odleć z nami, nie z narkotykami!

10 września rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej dla młodzieży „Narkotyki? Na co mi to” tym razem przebiegająca pod hasłem „Odleć z nami, nie z narkotykami!”, której nadawcą jest Minister Zdrowia. Głównym przekazem kampanii jest myśl: „Nie potrzebuję narkotyków do życia, bo realizuję się w inny, ciekawy dla mnie sposób. Większość osób w moim wieku nie bierze narkotyków, więc również dla mnie normą jest życie bez nich.”

Tegoroczna akcja zwraca szczególną uwagę na kształtowanie własnej osobowości, rozwój zainteresowań i aktywność, która pozwala oddać się swojej PASJI.

Kampania skierowana jest do ludzi młodych w wieku 14-18 lat, ale również do ich rodziców, opiekunów i wszystkich osób mających kontakt z młodzieżą. Kampania realizowana będzie do końca 2012 roku.

Wraz ze startem kampanii ogłoszony został ogólnopolski konkurs dla młodzieży w wieku 14-18 lat, w którym nagrodą główną jest przelot szybowcem z Ambasadorem kampanii – Sebastianem Kawą – wielokrotnym Mistrzem Świata i Europy w lotach szybowcowych.

Organizatorzy oczekują od uczestników zaprezentowania siebie i swojej pasji w atrakcyjny i oryginalny sposób. Może on przybrać postać np. filmu, zdjęcia, rysunku, eseju lub innej wybranej formy artystycznej. Zgłoszenia można przesyłać do 28 września br.

W konkursie zostanie wyłonionych 16 laureatów – po jednym z każdego województwa.

 

INFORMACJA O KAMPANII  [pobierz]

INFORMACJA O KONKURSIE  [pobierz]

Szczegółowy REGULAMIN KONKURSU  [pobierz]

Plakat kampanii  [pobierz]