Informacja o utrudnieniach w ruchu pojazdów w związku z organizacją w dniu 15 czerwca br. Procesji Eucharystycznej w ramach Bożego Ciała w miejscowościach: Giżycko – Parafia Rzymskokatolicka p.w św. Brunona: Procesja rozpocznie się z Sanktuarium świętego Brunona w Giżycku przy ul. Pionierskiej 14 około godz. 10.45 i przejdzie ulicami: Kościuszki, Wodociągową, Warszawską, Placem Grunwaldzkim, 1 Maja, Kościuszki i Pionierską powróci do Kościoła św. Brunona. Związane z procesją cztery ołtarze zostaną ustawione : a/przy ulicy Wodociągowej – obok ronda na tle ogrodzenia przy szpitalu, b/ przy Placu Grunwaldzkim – w okolicach fontanny, c/ przy ul. 1 Maja – obok budynku poczty, d/ przy ulicy Pionierskiej – na murze kościoła św. Brunona . Przy drugim ołtarzu t.j. przy Placu Grunwaldzkim przewidziane jest kazanie . Przewidywane zakończenie procesji około godz. 12.45. Giżycko – Parafia Rzymskokatolicka p.w św. Maksymiliana Kolbe: Procesja rozpocznie się z Sanktuarium świętego Maksymiliana Kolbe w Giżycku przy ul. Wiejska 22 C około godz. 10.50 i przejdzie ulicami :Wiejską, Polną, Rolniczą, Nowogródzką, Wiejską do Kościoła. Związane z procesją cztery ołtarze zostaną ustawione : a/ ołtarz przy ulicy Polnej 1 b/ ołtarz przy zbiegu ulicy Rolniczej i Wspólnej 1 c/ ołtarz przy ulicy Nowogródzkiej 28 d/ ołtarz na ścianie kościoła przy ulicy Wiejskiej 22 c Przewidywane zakończenie procesji około godz. 12.30.

Ogłoszenia

Utrudnienia w ruchu pojazdów

Informujemy o utrudnieniach w ruchu pojazdów w związku z przejściem Pielgrzymki z Ełku na Jasną Górę na drogach powiatu giżyckiego. Pielgrzymka rozpocznie się w dniu 27 lipca 2017 roku przy Kościele Św. Brunona w Giżycku, przy ul. Pionierskiej o godz. 11.30, (więcej…)

Raczej przeciw, a nawet za – seminarium o skuteczności działań organizacji pozarządowych w ciałach dialogu obywatelskiego

s4_niepraktykujacy_obywatel_-_seminarium_o_edukacji_obywatelskiej_650Stowarzyszenie ESWIP, Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych oraz Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego zapraszają na kolejne seminarium z cyklu Społeczeństwo obywatelskie w województwie warmińsko-mazurskim, które odbędzie się 30 czerwca 2017 r. (więcej…)

Zarząd przyznał dotację

Zarząd Powiatu w Giżycku w dniu 19 czerwca 2017 r. rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych zlecanych sektorowi pozarządowemu w roku 2017 w obszarze „dofinansowanie wkładu własnego organizacji pozarządowych”, ogłoszony 29.12.2016 r.  (więcej…)

Wizyta studyjna do inkubatora przetwórstwa!

logo2pomCentrum Animacji Społecznej zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz aktywnych mieszkańców obszaru LGD9 i LGR na bezpłatny wyjazd studyjny do inkubatora przetwórstwa prowadzonego przez Stowarzyszenie Światowid w Małachowie – Szembrowicach (koło Gniezna). Wyjazd odbędzie się w dniach 30 czerwca – 01 lipca 2017r. (piątek – sobota). (więcej…)

Konferencja „Przychodzi Parkinson do lekarza” – grant Powiatu

IMG_18752 czerwca br. w giżyckiej Ekomarinie odbyła się konferencja edukacyjna pt. „Przychodzi Parkinson do lekarza” zorganizowana przez Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” oraz „Szpital Giżycki”. Konferencja została zorganizowana z okazji 5-lecia Stowarzyszenia „Tulipany”, 200-lecia opisania choroby Parkinsona (więcej…)

Chcesz założyć stowarzyszenie, a nie wiesz jak?

logo2pomCentrum Animacji Społecznej w Węgorzewie zaprasza wszystkich, którzy planują bądź rozważają założenie stowarzyszenia na obszarze działania CAS-u tzn. gmin: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze, Srokowo, Giżycko, Kruklanki, Miłki, Wydminy, Ryn. (więcej…)

Co zrobić, żeby zarobić? – zaproszenie na szkolenie

szkolenie OWESOśrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi, zaprasza na bezpłatne szkolenie otwarte pt. „Co zrobić, żeby zarobić – kreowanie pomysłów na biznes społeczny i jego finansowanie”, które odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2017 r. w Folwarku Łękuk. (więcej…)

Szkolenie „Tworzenie biznesplanów”

logo2pomCentrum Animacji Społecznej zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz aktywnych mieszkańców obszaru LGD9 i LGR na bezpłatne szkolenie pn. „Tworzenie biznesplanów”, które odbędzie się w dniach 09-10 czerwca 2017r. (piątek-sobota) w godz. 8.00-16.00 w biurze CAS w Węgorzewie: ul. Plac Wolności 1b. (więcej…)

Seminarium „Nakręceni na młodzież…”

logo - województwoMarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na seminarium „Nakręceni na młodzież – wspieranie inicjatyw młodzieżowych – różne perspektywy”, które odbędzie się dnia 5 czerwca 2017 r. w Olsztynie (więcej…)

Święto ekonomii społecznej już w tę sobotę w Ełku!

Targi 03.06.2017Warsztaty lepienia pierogów, decoupage, wyplatania makramy, pokaz pieczenia sękacza na ogniu, gry i zabawy integracyjne dla dzieci i dorosłych – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników Targów Ekonomii Społecznej, które odbędą się w sobotę 3 czerwca na skwerze przy. ul. Pułaskiego w Ełku. Zabawy rozpoczną się o godzinie 13 i potrwają do 17. Na wydarzenie zaprasza Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi. (więcej…)

SAMORZĄDY PARTNERSKIE POWIATU GIŻYCKIEGO

strona główna | BIP | kontakt | logowanie