PROSIMY O POMOC – ORGANIZUJEMY ZBIÓRKĘ NA RZECZ UCHODŹCÓW W GIŻYCKICH INTERNATACH !!!

W związku z toczącą się agresją Rosji na Ukrainę i wzrastającą liczbą uchodźców z tego kraju do Polski również na terenie powiatu giżyckiego tworzone są przez podmioty prywatne i samorządy lokalne zbiorowe punkty zakwaterowania i wyżywienia na rzecz wsparcia przybyłych na nasz teren mieszkańców Ukrainy.

Powiat Giżycki organizuje około 40 miejsc w dwóch internatach szkół ponadpodstawowych w Giżycku. Uchodźcy przebywać będą w tych placówkach przynajmniej 2 miesiące. W tej chwili uzgadniamy możliwości i warunki całodobowego pobytu, zabezpieczenie w niezbędne, podstawowe sprzęty, produkty gospodarcze i sanitarne. Brakuje w internatach niektórych rzeczy. W związku z tym zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc. Zbiórka zorganizowana została w budynku internatu Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu przy ul. Smętka 7 w Giżycku. (przy drzwiach wejściowych przycisk sygnałowy na portiernię)

Prosimy o dostarczanie rzeczy nowych lub w przypadku dużego sprzętu AGD (lodówka, kuchenka elektryczna) w dobrym stanie technicznym. W celu upewnienia się czy dary, które chcemy przekazać są jeszcze potrzebne naszym przyjaciołom z Ukrainy prosimy o wcześniejsze zasięgnięcie informacji pod numerem telefonu  do internatu ZSKŚiA:

87 428 22 66

W celu zabezpieczenia uchodźcom z Ukrainy wielodniowego pobytu potrzebne są następujące rzeczy:

SPRZĘT GOSPODARCZY

1. Dwupalnikowa kuchenka elektryczna
  2. Mikrofalówka- 2 szt.
  3. Opiekacz – 2 szt.
  4. Lodówka – 2 szt.
  5. Czajnik elektryczny – 3 szt.
  6. Pralka + rozstawiana suszarka
  7. Żelazko + deska do prasowania – 2 zestawy
  8. Zestaw garnków – 2 komplety
  9. Patelnia – 4 szt.
  10. Komplet talerzy, talerzyków + sztućce
  11. Szklanki
  12. Deska do krojenia
  13. Miotła – 12 szt.
  14. Zmiotka + szufelka – 12 szt.
  15. Wiadro – 4 szt.
  16. Miski średnie do prania ręcznego – 6 szt.
  17. Mop – 3 kpl.

Doposażenie pokoi:

1. Koce – 36 szt.
    2. Ręczniki – 72 szt

Chemia:

1. Papier toaletowy
      2. Ręczniki papierowe
      3. Mydło w płynie
      4. Płyn do zmywania naczyń
      5. Płyn do sprzątania pokoi (ajax, Ludwik, itp.)

Środki higieny osobistej:

1. Pasta + szczotka do zębów
      2. Podpaski ewentualnie pieluchy
      3. Szampon
      4. Grzebienie
      5. Klapki pod prysznic (kapcie)
      6. PidżamyŚrodki (artykuły) spożywcze do codziennego użytku
        Cukier, mąka, herbata, kaw, olej, jaja, konserwy, makarony, etc…..