Ortopedzi z całego kraju obradowali w Giżycku

W dniach 16-19.06.11r. w Wilkasach k/Giżycka odbyło się po raz czwarty Mazurskie Sympozjum Ortopedyczne, zatytułowane „Zasady leczenia złamań i powikłań w obrębie bliższej nasady i przynasady kości udowej”. Głównym organizatorem oraz gospodarzem tego wydarzenia  pod patronatem  PTOiTr był  Oddział Urazowo-Ortopedycznego SPZOZ w Giżycku oraz Klinika Ortopedii CMKP w Otwocku.

Komitet naukowy pod kierownictwem prof. dr hab. n med. Wojciecha Marczyńskiego tworzyli m.in. profesorowie: Jarosław Czubak, Jarosław Leszczyński, Zbigniew Dudkiewicz, Artur Dziak, Jacek Kruczyński, Tadeusz Niedzwiedzki,  Andrzej Nowakowski, Stanisław Pomianowski, Andrzej Pucher, Witold Ramotowski, Kazimierz Rąpała, Małgorzata Wierusz-Kozłowska, Daniel Zarzycki, Krystian Żołyński, Maciej Tęsiorowski.  Obecnością swoją zaszczycili nas również prezes PTOiTr  prof. dr hab. n med. Paweł Małdyk oraz wiceprezesi Zarządu m.in. prof. dr hab. n med. Damian Kusz, prof. dr hab. n med. Andrzej Bohatyrewicz, a także członek zarządu prof. dr hab. n med. Leszek Romanowski.

W wydarzeniu uczestniczyło ok. 250 osób –  specjalistów w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii oraz lekarzy w trakcie specjalizacji. Program naukowy obejmował 5 sesji tematycznych,wielopłaszczyznowo poruszających problemy leczenia złamań bliższego końca kości udowej oraz ich powikłań.

Zebranych gości przywitał m.in Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Dariusz Drzażdżewski.

Pierwszy dzień obrad obfitował w wiele ciekawych prac prezentowanych przez lekarzy z Oddziałów Urazowo- Ortopedycznych oraz Klinik z całego kraju. Podczas konferencji swoje
produkty zaprezentowały firmy farmaceutyczne i producenci specjalistycznego sprzętu medycznego. Obrady drugiego dnia Sympozjum zakończyła obfitująca w dyskusje naukowe sesja okrągłego stołu, prowadzona przez prof. Kazimierza Rąpałę. Korzystając z piękna mazurskiej przyrody oraz bliskości jeziora Niegocin zorganizowano IV Ogólnopolskie Regaty Ortopedów. Wystartowało 16 załóg z różnych ośrodków ortopedycznych z całej Polski. Zawodom towarzyszył duch sportowej rywalizacji, który pomógł przetrwać uczestnikom deszczową pogodę.
Pierwsze miejsce w regatach oraz Puchar Prezesa PTOiTr zdobyła załoga z Poznania w składzie: Adam Sulewski, Jędrzej Kosmowski, Jarosław Pawlicz, Tomasz Trzeciak. Drugie miejsce zajęła załoga z Hajnówki w składzie: Paweł Olszewski, Roman Olszewski, Jan Kiryluk. Na trzecim miejscu uplasowała się białostocka załoga w składzie: Edward Adamczyk, Maciej Romanowski, Arkadiusz Kita, Piotr Kopecki. Czwarta, niemedalowa, lokata należała do załogi z Otwocka w składzie: Jerzy Białecki, Paweł Obidziński i Stanisław Białecki.