Ostatnia sesja Rady Powiatu VI kadencji (2018-2024)

Była to najdłuższa do tej pory kadencja Rady Powiatu, trwająca pięć i pół roku. Był to okres pracowity i zarazem bardzo trudny z uwagi na pandemię oraz wybuch wojny w Ukrainie.

Rada Powiatu w Giżycku rozpoczęła swoją kadencję 22 listopada 2018 r. Łącznie odbyła 64 posiedzenia, na których podjęła 379 uchwał. W czwartek, 25 kwietnia 2024 r. odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Powiatu w Giżycku VI kadencji w tym składzie.

Podczas ostatniego posiedzenia Rada Powiatu przyjęła:

• Sprawozdanie z działalności Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Giżycku za rok 2023,
  • Ocenę realizacji „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2021-2023” w roku 2023,
  • Informację o wysokości środków zewnętrznych pozyskanych przez jednostki powiatowe w 2023 roku,
  • Ocenę zasobów pomocy społecznej za 2023 rok,
  • Raport z realizacji Programu Ochrony Środowiska Powiatu Giżyckiego za lata 2021-2023,
  • Uchwałę w sprawie dokonania zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Giżyckiego na lata 2024 -2033,
  • Uchwałę w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu na rok 2024.

Był to również czas podsumowań i podziękowań. Radni podziękowali współpracownikom, włodarzom samorządu, dyrektorom i pracownikom jednostek organizacyjnych, pracownikom Starostwa Powiatowego, służbom i strażom oraz sobie samym, za owocną i merytoryczną współpracę.

Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski wspólnie z Przewodniczącą Rady Powiatu w Giżycku Moniką Łępicką-Gij wręczyli radnym pamiątkowe podziękowania będące wyrazem wdzięczności za działalność samorządową w okresie ostatniej kadencji.

Skład Zarządu i Rady Powiatu kadencji 2018-2024:

1. Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta Giżycki
  2. Mateusz Andrzej Sieroński – Wicestarosta Giżycki
  3. Beata Barbara Kurowicka – Członek Zarządu Powiatu
  4. Marian Mirosław Lemecha – Członek Zarządu Powiatu
  5. Monika Łępicka-Gij – Przewodnicząca Rady Powiatu
  6. Elżbieta Januszkiewicz – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu
  7. Jacek Łożyński – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu
  8. Maria Teresa Dolecka
  9. Józef Karpiński
  10. Jan Krysiuk
  11. Piotr Mirosław Kwiatek