Ostatnia wyprawa ornitologiczna za nami

5 listopada 2022 r. odbyła się czwarta, ostatnia wyprawa ornitologiczna zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody w ramach projektu pn: „Swego nie znacie, czyli mieszkańcy Mazur w najcenniejszych przyrodniczych obszarach regionu”, finansowanego ze środków Powiatu Giżyckiego. Tym razem celem wyprawy były nasze największe jeziora – Niegocin i Kisajno.

Deszczowa pogoda nie odstraszyła obserwatorów przyrody, ale nieco ograniczyła możliwości, a przede wszystkim wpłynęła na aktywność ptaków i sposobność ich obserwacji. Mimo tego udało się spotkać m.in.: gągoły, nurogęsi, łabędzie nieme, perkozy dwuczube, mewy siwe, śmieszki, mewy srebrzyste, mewy białogłowe, kormorany, czy łyski. Najważniejsze jednak było miłe i sympatyczne towarzystwo miłośników przyrody, możliwość fachowych rozmów, a tym samym ciekawie i pożytecznie spędzony sobotni poranek (mimo deszczu i wiatru). Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią Pana Krzysztofa Juchniewicza.

Zadanie jest finansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Giżyckiego.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody

Fot. Krzysztof Juchniewicz