Otrzęsiny klas pierwszych w II LO

W czwartek 13 października br. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w szeregi społeczności uczniowskiej. Prawo do przygotowania i poprowadzenia otrzęsin wywalczyła sobie klasa II „D” na czele z p. Anną Dec-Kuś wygrywając w konkurencjach przygotowanych przez starszych kolegów rok wcześniej.

Do konkurencji uczniowie przygotowywali się od wielu dni. Pierwszaki miały za zadanie przebrać się za postacie z horrorów. Gdy wybiła godzina 8:00 sala zapełniła się czarownicami, wampirami, duchami, mumiami oraz zombii.  Każda klasa pierwsza miała przygotować piosenkę oraz upiec klasowy przysmak. Impreza rozpoczęła się serdecznym powitaniem p. dyrektor Ewy Downar. Następnie zaczęła się  prezentacja klasowych przebrań oraz przygotowanego utworu. Wszystkie klasy zachwyciły jury, a także przybyłą na tą uroczystość publiczność swoimi oryginalnymi pomysłami. Aby wkupić się w łaski sędziów uczniowie przynieśli wcześniej upieczone ciasto. Kolejną konkurencją był „Przysmak wampira”. Polegała ona na jak najlepszym obraniu czosnku za pomocą plastikowego noża w określonym czasie. Zabawa rozkręciła się na dobre, gdy uczniowie ścigali się podczas wyścigu w workach. Dla prawdziwych smakoszy przygotowano konkurencje „Robaczki w kwaśnej zaprawie” oraz „Gęsta krew”. Wygląd „smakołyków” zmroził wszystkim krew w żyłach, ale okazało się nie taki diabeł straszny jak go malują. Uczniowie w bardzo krótkim czasie wyczyścili naczynia. Organizatorzy pamiętali również o wychowawcach klas pierwszych. Opiekunowie mogli wykazać się w konkurencji „Precyzja wodza”, która polegała na celnym rzucie cebulą do wiadra.

Wśród zmagających się w owych konkurencjach klas, najlepszą okazała się być I „A”, której przewodziła p. Mariola Plaugo. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest przygotowanie otrzęsin w przyszłym roku, żelazny list, który zwalnia całą klasę z jednej niezapowiedzianej kartkówki, a także coś słodkiego. Starania klas oceniało jury w składzie: p. Janina Ciepła – nauczycielka j. polskiego, p. Katarzyna Czerwińska – pedagog, p. Krystyna Otomańska – przewodnicząca Rady Rodziców, a także Michał Chrostowski i Wiktoria Dudziak – przedstawiciele samorządu uczniowskiego.

Otrzęsiny w roku szkolnym 2011/12 okazały się wielkim sukcesem. Organizatorzy spisali się na medal. Wszystkie klasy pierwsze doskonale wykonały wszystkie zadania i rewelacyjnie się zaprezentowały. Cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami doskonale się bawiła i nie szczędziła braw dopingując rywalizujące między sobą klasy.

Kinga Mieruńska i Karolina Pych