Otrzęsiny w II Liceum Ogólnokształcącym

Dnia 13.10.2015 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. G. Gizewiusza w Giżycku odbyły sie otrzęsiny klas pierwszych. Celem tego wydarzenia było przyjęcie „pierwszaków” do szkolnej społeczności uczniowskiej.  Poniżej relacja z tego wydarzenia.

„Organizatorami tego święta byli ubiegłoroczni zwycięzcy – uczniowie klasy 2a. Tematem tegorocznych otrzęsin była muzyka lat 60-tych, 70-tych i 90-tych. Trzy klasy rywalizowały ze sobą w 11 konkurencjach. Pierwszym zadaniem, niczym rodem z Hollywood, było przejście celebryty muzycznego po czerwonym dywanie. Zaprezentowały się takie ikony jak: Elvis Presley – klasa 1a, Marilyn Monroe – klasa 1b oraz Britney Spears, za którą przebrała się wychowawczyni klasy 1c – Jolanta Zawadzka.

Kolejna konkurencja wymagała odrobiny zdolności plastycznych, pierwszoklasiści mieli za zadanie narysować karykaturę swojego wychowawcy. Królował impresjonizm czyli dążenie do utrwalenia niepowtarzalnej chwili, w której wychowawcy są przebrani. Sprawność fizyczna i kreatywność były niezbędne w kolejnych zadaniach. Sztuką okazało się zjedzenie jogurtu, gdy jest się karmionym przez kolegę, który ma zasłonięte oczy, a nie można oderwać pleców od oparcia krzesła. Zwyciężyła ta klasa, u której najmniej jogurtu wylądowało na odzieży ochronnej. Wszystkich zachwyciła pomysłowość i inwencja twórcza klas zaprezentowana w układzie tanecznym z danego okresu muzycznego. Największe brawa otrzymała klasa 1c wraz z wychowawczynią, która zatańczyła ze swoimi uczniami. Niewielki problemy sprawił quiz wiedzy z prezentowanych lat, ale punktami nagradzana była odwaga wystąpienia, a nie luki w pamięci. Bez potknięć odbył się natomiast wyścig taczek.

Podziękowania należą się nauczycielom, którzy użyczyli swoich zdjęć z dzieciństwa, dzięki czemu mogła powstać kolejna konkurencja, która okazała się niezwykle łatwa i wszyscy wychowawcy zostali rozpoznani. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę, mianowicie każda klasa wchodząc na salę gimnastyczną losowała piosenkę i na hasło „chaotyczny taniec”, uczniowie powinni zatańczyć, lecz nikt nie wiedział w którym momencie to nastąpi, więc trzeba było być czujnym. Konkurencje przebiegały w znakomitej atmosferze i pod życzliwym okiem jurorów: p. Ewy Downar – dyrektora szkoły, p. Dariusza Sobolewskiego – przewodniczącego rady rodziców, Mai Szabłowskiej – przewodniczącej SU i przedstawiciela organizatorów Mateusza Jeżewskiego.

Zwycięstwo wywalczyła klasa 1 c, która w nagrodę otrzymała list żelazny oraz słodkości. Gratulujemy wszystkim klasom pierwszym zaangażowania i dziękujemy za dobrą zabawę. Patrząc na Was niejeden trzecioklasista miał ochotę dołączyć do wspólnej zabawy. klasie 1 c życzymy kreatywnych pomysłów podczas przygotowywania otrzęsin za rok.”

Klasa IIa