Otwarcie boiska przy Zespole Szkół Zawodowych

W dniu dzisiejszym (6.10.2021 r.) miało miejsce otwarcie nowego, wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Zawodowych w Giżycku. Oficjalnego otwarcia dokonali Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta Giżycki, Mateusz Sieroński – Wicestarosta Giżycki, Małgorzata Czopińska – Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, Małgorzata Rakowska-Ożga – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pt. „Sport dla wszystkich” i współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Litwa-Polska 2014-2020. Wartość inwestycji to 572 544,37 zł brutto (w tym pozyskane przez Powiat Giżycki dofinansowanie w wysokości 85%).

Dziś z tej okazji odbył się młodzieżowy turniej sportowy Giżycko-Alytus. Drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych zmagały się z przedstawicielami szkół z Alytusa w następujących dyscyplinach: piłka nożna, piłka siatkowa, mini siatkówka 2×2.