Otwarcie hali sportowej w COS

19 kwietnia br. odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku (COS OPO). Na oficjalne otwarcie nowego obiektu przybyło wielu znamienitych gości m.in. Grzegorz Karpiński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Andrzej Wroński – polski zapaśnik, dwukrotny mistrz olimpijski; Paweł Słomiński – wiceprezes d/s szkoleniowych Polskiego  Związku  Pływackiego (trener m.in. Otylii Jędrzejczak i Pawła Korzeniowskiego). W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele samorządu: Krystyna Kralkowska – przewodnicząca Rady Powiatu, Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta Giżycki, Wacław Strażewicz – Wicestarosta Giżycki, Jolanta Piotrowska – Burmistrz Giżycka, Paweł Czacharowski – Z-ca Burmistrza, Arkadiusz Połojański – Sekretarz Miasta.
Pojawiła się także dotychczasowa dyrektor COS w Giżycku pani Anna Skrzypczyk, która pełni obecnie obowiązki Zastępcy Dyrektora ds. Programowo-Sportowych warszawskiego COS.

COS OPO w Giżycku to ośrodek z wieloletnią tradycją, zapewniający pełną, profesjonalną infrastrukturę dla potrzeb wszystkich polskich sportowców oraz promujący kulturę fizyczną z szczególnym uwzględnieniem sportu. Jego korzystne położenie stwarza wprost wymarzone warunki do aktywnego wypoczynku zarówno dla sportowców jak i wszystkich innych osób potrzebujących ciszy, spokoju i kontaktu z naturą. Obowiązki dyrektora COS w Giżycku pełni obecnie Emilia Kaczmarek.

Oddana właśnie do użytku hala sportowa to jeden z największych tego typu obiektów w regionie. Będą mogły być na niej rozgrywane zawody rangi europejskiej. Jest to idealne miejsce do organizacji szkolenia sportowego w różnych jego etapach, a w szczególności na etapie przygotowania mistrzowskiego. Już od dziś rozpoczynają się tu trzydniowe Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Artystycznej oraz Zawody Juniorek. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji o Mistrzostwach

Sylwetka Andrzej Wrońskiego w portalu olimpijskim PKOl