Panie Prezydencie witamy na Ziemi Giżyckiej

P1030243Z krótką, bo zaledwie weekendową wizytą pod żaglami zawitał na Wielkie Jeziora Mazurskie Prezydent RP Bronisław Komorowski. Rejs kończył w giżyckiej „Ekomarinie”, gdzie spotkał się ze m.in. Starostą Giżyckim Mirosławem Dariuszem Drzażdżewskim oraz Burmistrzem Giżycka Jolantą Piotrowską. Prezydent żywo interesował się m.in projektem drogi wodnej Wielkie Jeziora Mazurskie – Kanał Augustowski, o czym była okazja porozmawiać z gospodarzami regionu. Zwiedził również bazę Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Korzystając z okazji rozmawiano o bezpieczeństwie na Wielkich Jeziorach, systemach ostrzegania żeglarzy, czy o koniecznym na naszych akwenach radarze pogodowym, który spinałby system wczesnego reagowania na nagłe zmiany i załamania pogodowe.
Prezydent bardzo miło wspominał kończący się rejs, w szczególności żeglowanie po jeziorach Dobskim i Dargin.