Piłkarki z Wydmin jadą do Warszawy!

IMG_5569 - KopiaFutbolistki ZSO Wydminy zajęły pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Orlika w kategorii dziewcząt 12-13 lat! W trzech meczach finałowych zdobyły komplet punktów, strzelając 10 bramek i tracąc tylko jedną. Nagrodą i kolejnym etapem piłkarskiej przygody jest wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy.

Początek pierwszego spotkania z Mrocznem wcale nie wróżył łatwej przeprawy przez rozgrywki finałowe. To Wydminianki pierwsze straciły bramkę i zapowiadało się na niespodziankę. Wtedy sprawy w swoje … nogi wzięła Monika Stefaniak. Kapitan drużyny z Wydmin zdobyła dwie bramki, a przy jednej asystowała. Wynik końcowy 3:1 dla Futbolistek. W równoległym meczu Biała Piska dosyć nieoczekiwanie przegrała z Kozłowem 2:3.

W kolejnym spotkaniu Futbolistki ZSO Wydminy spotkały się z rówieśniczkami z Białej Piskiej, swoimi wiecznymi rywalkami, a jednocześnie serdecznymi koleżankami. Tym razem wydminianki szybko osiągnęły przewagę. Dziewczyny z Białej Piskiej nie były w stanie przebić się przez obronę Wydmin. Tego dnia obrończynie Zuzia Osinka, Zuzia Zabielska, Kinga Waszkielewicz i broniąca bramki Patrycja Kuźmińska były nie do przejścia. Dynamiczne ataki, składne akcje i pewna gra dały wydminiankom przekonywujące zwycięstwo 4:0. Bramki w tym meczu zdobyły: Monika Stefaniak x2, Zofia Warszewska i Julia Kordowska.

Ostatnie spotkanie z Kozłowem decydowało o tym, kto pojedzie na Wielki Finał do Warszawy. Od pierwszych minut mecz był bardzo zacięty, ale nikomu nie udawało się zadać decydujących trafień. Chęć zwycięstwa prowadzała nerwowość w poczynaniu obu zespołów. Czwarta minuta meczu przesądziła o końcowym sukcesie wydminianek. W ciągu niespełna minuty Julia Kordowska i Zuzanna Zabielska zdobyły dwie bramki dla Futbolistek. Druga bramka to w dużej mierze zasługa Kingi Waszkielewicz, która tego dnia rozgrywała doskonałe zawody. Bezbłędna w obronie i bardzo skuteczna w grze ofensywnej. W drugiej połowie w starciu z przeciwniczkami kontuzji doznały Monika Stefaniak i Zofia Warszewska. Wtedy do gry weszły Milena Samiła i Maja Dawidowicz. Trzecią bramkę dla zespołu z Wydmin zdobyła Julia Kolendo, pieczętując tym samym zwycięstwo w Finale Wojewódzkim.

Wielki Finał odbędzie się w dniach 15-18 października. Wydminianki w Warszawie rywalizować będą z 15 najlepszymi zespołami z pozostałych województw. Rozgrywki rozpoczną w czwartek od meczy grupowych. „Jedziemy do Warszawy z bardzo pozytywnym nastawieniem. Mamy mocny i wyrównany zespół, co pozwala nam z dużą wiarą i optymizmem jechać do stolicy. Kluczowym dla obecnej formy moich zawodniczek był wyjazd na wakacyjny obóz do Gdyni. Zrobiliśmy tam kawał dobrej roboty. Podtrzymaliśmy to po powrocie do Wydmin i dziś możemy wspólnie cieszyć się ze zwycięstwa w Finale Wojewódzkim. Dziękuję dziewczynom za ogromne zaangażowanie jakie włożyły w każdy mecz. Jestem z nich bardzo dumny.” – powiedział po turnieju Bartłomiej Osior.

Futbolistki ZSO Wydminy wystąpiły w składzie: Monika Stefaniak, Zuzanna Osinka, Kinga Waszkielewicz, Patrycja Kuźmińska, Julia Kolendo, Zuzanna Zabielska, Zofia Warszewska, Maja Dawidowicz, Milena Samiła, Julia Kordowska, Małgorzata Żebrowska i Aleksandra Czobot.