Podpisano porozumienie o współpracy w zakresie edukacji ekologicznej

10 marca br. dyrektor Zespoły Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku podpisał porozumienie o współpracy z Mazurskim Związkiem Międzygminnym Gospodarka Odpadami. Współpraca będzie dotyczyła edukacji ekologicznej.

Obie strony będą się starać szerzyć wiedzę na temat zagadnień środowiskowych i powiązań między społeczeństwem, środowiskiem i gospodarką, kształtować postawę odpowiedzialności za środowisko oraz rozwijać umiejętności, które w przyszłości pozwolą zmierzyć się z globalnymi wyzwaniami związanymi ze środowiskiem naturalnym. Aby osiągnąć te cele, planują realizację kilku ciekawych projektów dotyczących segregacji odpadów i promocji stylu życia „zero waste”. Efekty tych działań będzie można zobaczyć już w maju.

Dziękujemy Panu Wojciechowi Ogłuszce – Przewodniczącemu Zarządu MZMGO i Panu Wojciechowi Kucfirowi – specjaliście ds. gospodarki odpadami za zainicjowanie wspólnych działań i chęć podjęcia nowych wyzwań. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie wymierne efekty, a przede wszystkim przyczyni się do budowania odpowiedzialności za otoczenie, region, planetę.

 

Źródło informacji: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku