„Podróżujmy po granicy litewsko-polskiej”

DSCF5577Taki tytuł nosi projekt realizowany przez Alytus na Litwie, miasto partnerskie Powiatu Giżyckiego. Projekt sfinansowany jest w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”. Głównym celem projektu jest poprawa wizerunku obszaru transgranicznego  Litwy i Polski, zwiększenie atrakcyjności regionu, promowanie turystyki transgranicznej oraz poprawa wizerunku Miasta Alytus i Giżycko oraz tych regionów.
W ramach projektu w dniu 12 sierpnia br delegacja rowerzystów, przedstawicieli samorządu powiatowego, wzięła udział w rajdzie ścieżkami rowerowymi wokół Alytusa. Prócz naszych kolegów w rajdzie wzięli również udział przedstawiciele miasta i rejonu Alytus, w tym Mer Alytusa Jurgis Krasnickas. W trakcie przejazdu odbyły się również spotkania z przedstawicielami mediów lokalnych, prasy itv. Grupa zwiedziła także historyczne miejsca na trasie rajdu. W giżyckiej „drużynie” uczestniczyli Wicestarosta Giżycki Wacław Strażewicz oraz urzędnicy Starostwa Pwiatowego i Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych. Efektem projektu ma być m.in. wielojęzyczyny przewodnik turystyczny z trasami rowerowymi (również w języku polskim).