Podsumowanie sezonu letniego przez MOPR

30 września br. zakończyły swój dyżur karetki wodne Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach. Dla ratowników MOPR jest to moment, w którym mogą stwierdzić, że zakończył się sezon letni. Czas zatem na jego podsumowanie.

Statystyka dotyczy okresu 122 dni od 01.06.2023 r. do 30.09.2023 r.
Ratownicy MOPR interweniowali 253 razy udzielając pomocy 722 osobom. Były to wywrotki, akcje techniczne czy poszukiwawcze. Do dalszej hospitalizacji przekazali 11 osób. W 69 interwencjach współpracowali ze Strażą Pożarną, Policją, Wodnymi Karetkami, LPR. Bardzo ważne jest również propagowanie bezpieczeństwa na wodzie, dlatego przeprowadzili 25 pogadanek dla 768 osób. Niestety 2 osobom nie udało się pomóc.

Poniżej statystyka karetek wodnych Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach, działających na szlaku WJM:
Interwencje – 340
Poszkodowani – 332
Udzielono pomocy – 330
Hospitalizowani – 148
Zgony – 1

To, że zakończył się sezon letni nie oznacza, że ratownicy MOPR kończą swoją pracę. Cały czas pełnią dyżury na 4 całorocznych stacjach ratowniczych. A w Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Giżycku, 24 godziny na dobę pełni dyżur dyspozytor, który odbiera połączenia z numeru alarmowego.
Przypominamy numery alarmowe działające na wodzie:
– 601 100 100
– 984