Podyskutujmy o mediach obywatelskich

Żyjemy w „globalnej wiosce” m.in. za sprawą mediów elektronicznych. Nośność różnorodnych form przekazu praktycznie wykorzystują dziś media obywatelskie, które w dobie rozwoju społeczności internetowych nabierają coraz większego znaczenia. To nim poświęcona będzie konferencja 24 i 25 maja w Elblągu.

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych już po raz trzeci zaprasza do udziału w Regionalnej Konferencji Mediów Obywatelskich. Wydarzenie kieruje przede wszystkim do organizacji pozarządowych z województwa warmińsko-mazurskiego, które tworzą tego typu media – czyli na co dzień piszą, nagrywają, publikują i emitują – bądź w niedalekiej przyszłości chcą się tego podjąć.

W ciągu dwóch dni w Elblągu będzie można m.in. podyskutować o tym, czy media obywatelskie są narzędziem wykorzystywanym do zmian społecznych, czym jest dziennikarstwo obywatelskie, w jaki sposób poprzez reportaż możemy oddziaływać na ludzi. Drugi dzień, obok bloków teoretycznych, obejmie również praktykę w postaci warsztatów z fotoreportażu i tworzenia filmu bez użycia kamery. Tego dnia wręczona zostanie również nagroda „Srebrnego długopisu” dla dziennikarza obywatelskiego, a także będzie można poznać z bliska twórców kampanii społecznej „Wolontariat w Elblągu” – wystawią się oni ze swoimi materiałami, a także zaprezentują swoją pracę włożoną w kilkumiesięczne przedsięwzięcie.

Osoby zainteresowane bezpłatnym udziałem w konferencji proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.eswip.pl i odesłanie go na adres b.mazurek@eswip.pl 

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja włącznie.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu „Komunikuj się skutecznie! (…)” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Funduszu inicjatyw Obywatelskich i przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Więcej na stronie internetowej http://www.eswip.pl/pl_news_1378.html

Do pobrania:
Program konferencji
Formularz zgłoszeniowy