Półmaraton Wydminy powrócił w znakomitym stylu!

Blisko pół tysiąca uczestników, wakacyjna atmosfera, liczne debiuty, nowe rekordy życiowe, mnóstwo kibiców i niezwykle gościnni mieszkańcy Gminy Wydminy. Tak w jednym zdaniu można podsumować tegoroczną edycję Półmaratonu Wydminy, który po dwóch latach przerwy, z ogromną energią, ponownie zagościł w kalendarzu imprez biegowych w Polsce.

W sobotę 13-go lipca odbyły się bardzo licznie obsadzone biegi dziecięce oraz bieg i marsz nordic walking Garbata Piątka, w którym wystartowało łącznie ponad sto osób. W kategorii open równych nie mieli sobie gospodarze, Beata Bielenica i Jakub Ołowski. Tego samego dnia, ale już po zmierzchu, w Kulturalnej Swerze bez Stopera można było zrelaksować się i obejrzeć film dokumentalny „Miasteczko Biegaczy”, nawiązujący swoim tytułem do rozbieganych Wydmin.

W niedzielę o godzinie 10:00 ponad dwieście osób zameldowało się na starcie IV Półmaratonu Wydminy. To absolutny rekord frekwencji w tym 2,5 tysięcznym, mazurskim miasteczku! Swojego zdumienia nie ukrywał honorowy patron imprezy, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, który skomentował to stwierdzeniem „…bo w Gminie Wydminy wiemy o co biega!”.

Trasa półmaratonu tradycyjnie biegła przez centrum Wydmin i wokół pięknego Jeziora Wydmińskiego. Przez uczestników zgodnie została okrzyknięta jedną z najpiękniejszych tras, na której kiedykolwiek startowali.

W kategorii open mężczyzn zwyciężył Paweł Czyżkowski z Mińska Mazowieckiego. Wśród pań najszybsza była Julita Piwońska z Ełku. Organizatorzy oprócz klasyfikacji generalnej nagrodzili zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, kategorii mundurowej i oczywiście w kategorii mieszkańców Gminy Wydminy. Przestrzeń urokliwego miasteczka zawodów na Wydmińskiej Wyspie wypełniała świetna muzyka oraz stoiska kół gospodyń wiejskich, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem biegaczy z całej Polski i zagranicy oraz setek kibiców zgromadzonych na imprezie.

Dyrektor IV Półmaratonu Wydminy, Prezes Fundacji Dystans Bartłomiej Osior: ” Jest nam niezmiernie miło, że IV Półmaraton Wydminy spotkał się z tak znakomitym odbiorem nie tylko uczestników, ale również turystów i mieszkańców Gminy Wydminy. Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, służbom, instytucjom i wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie. Za rok jubileuszowa, piąta edycja. Już dziś mogę obiecać, że na tą okazję przygotujemy coś absolutnie wyjątkowego!”.

Zadanie pt. „Półmaraton Wydminy 2019” jest współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Giżyckiego.

Komplet wyników:

Garbata Piątka: https://elektronicznezapisy.pl/event/3748/results.html