Porozumienie Alytus – Powiat Giżycki podpisane

W dniu wczorajszym (8 listopada br) delegacja samorządu Powiatu Giżyckiego ze Starostą Giżyckim Mirosławem Dariuszem Drzażdżewskim odwiedziła zaprzyjaźniony już z powiatem od kilku lat samorząd Miasta Alytus. Powodem tego było przygotowywane już wcześniej podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy administracją Miasta Alystus i Powiatem Giżyckim. Naszym gości przywitali gospodarze litewscy, a wśród nich Mer Alytusa Feliksas Džiautas.

Celem porozumienia jest rozwój i tworzenie zgodnie z kompetencjami stron dwustronnych stosunków zaufania, wzajemnego szacunku i partnerstwa, biorąc pod uwagę interes mieszkańców obu regionów. Do tej pory oba samorządy zdążyły już zrealizować wspólne projekty europejskie w ramach Programów Transgranicznych i partnerstwa przygranicznego. Obecne porozumienie ma usankcjonować wszystkie już nawiązane kontakty oraz otworzyć drogę nowym pomysłom.

Delegacja po uroczystym podpisaniu dokumentów zwiedziła jednostki w Alytusie, które brały bądź właśnie uczestniczą we wspólnych inicjatywach z Powiatem Giżyckim, m.in.: Zespół Szkół dla młodzieży i Dorosłych oraz Ponadpodstawowa Szkoła artystyczna.

Podpisane porozumienie z pewnością pomoże w planowaniu i przygotowywaniu wspólnych projektów w kolejnym okresie finansowania w Unii Europejskiej 2014-2020.

Kliknij tutaj i pobierz pełną treść porozumienia

 

fot: Cz. Gudan