Powiat Giżycki na pierwszym miejscu we współzawodnictwie sportowym szkół

6 października, w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się zorganizowana przez Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, Gala Sportu Szkolnego, której celem było podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2015/2016. To kolejny rok triumfów szkół z naszego Powiatu, które w poszczególnych kategoriach zajęły czołowe miejsca.

W rankingu miejskich szkół podstawowych, sukcesy powtórzyły: Szkoła Podstawowa  Nr 4 im. I Dywizji Piechoty – I miejsce i Szkoła Podstawowa  Nr 7 im. Janusza Korczaka – miejsce II, w rankingu szkół podstawowych na terenie gmin I miejsce w tym roku zajęła Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Jagiellończyka w Wilkasach.

Wśród gimnazjów miejskich w województwie, Gimnazjum Nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego zajęło II miejsce, a Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II, miejsce III.
W kategorii gimnazjów gminnych, II miejsce zajęło Gimnazjum w Wydminach, a miejsce III Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach.

Bezkonkurencyjne w ubiegłym roku szkolnym okazały się nasze szkoły ponadgimnazjalne zajmując  kolejno trzy czołowe miejsca:
−    I miejsce II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza,
−    II miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego,
−    III miejsce Zespół szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu.

W punktacji generalnej Powiat Giżycki i Miasto Giżycko zajęły odpowiednio I i III miejsce, a w kategorii gmin Gmina Giżycko i Wydminy miejsca IV i V.
Łącznie we współzawodnictwie punktowały 23 szkoły z Powiatu Giżyckiego uzyskując w klasyfikacji 8786 punktów. Gratulujemy !!!

Informacja na stronie internetowej II LO w Giżycku -> ZOBACZ