Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy. Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) – najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.. Szczegóły poniżej...

Powiat Saalekreis – Niemcy

 

UKŁAD O PARTNERSTWIE

pomiędzy Powiatem Giżyckim (Województwo Warmińsko-Mazurskie, Rzeczpospolita Polska) a Powiatem Saalekreis (Land Saksonia-Anhalt, Republika Federalna Niemiec) podpisano 20 czerwca 2009 roku.

            Porozumienie to stanowi rozszerzenie, powstałego na fundamencie pamięci o misjonarzu i orędowniku pokoju św. Brunonie, układu o partnerstwie zawartego pomiędzy miastami Giżycko i Querfurt. Stanowi ono podstawę do intensyfikacji dotychczasowych kontaktów oraz ich rozwoju w duchu pokojowego współżycia w Europie.

            Porozumienie umożliwia współpracę samorządów w zakresie: kultury, szkolnictwa, sportu, młodzieży, rodziny, spraw socjalnych, zdrowia, ochrony środowiska, turystyki, rozwoju infrastruktury oraz gospodarki. Celem obu stron porozumienia jest wzajemna pomoc w rozwoju tych obszarów aktywności społeczno-gospodarczej, jak również budowanie nowoczesnych struktur administracyjnych w naszych samorządach.

            Porozumienie podpisali:
            Wacław Strażewicz – Starosta Giżycki
            Frank Bannert – Starosta Powiatu Saalekreis

strona macierzysta Partnera: www.saalekreis.de

Możliwość komentowania jest wyłączona.

SAMORZĄDY PARTNERSKIE POWIATU GIŻYCKIEGO

strona główna | BIP | kontakt | logowanie