Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku o przygotowaniach do zbliżającego się roku szkolnego i bezpieczeństwie uczniów

W dniu dzisiejszym, tj. wtorek 30 bm., odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski wręczył akt powołania Panu Adamowi Polakowi, kierownikowi Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatury w Giżycku, który zastąpił w Komisji Pana Jacka Martuna. Starosta złożył również na ręce Pana Adama Polaka serdecznie podziękowania Panu Jackowi Martunowi za aktywny udział i zaangażowanie w pracach Komisji Bezpieczeństwa i Porządku V, VI i VII kadencji.

Celem dzisiejszego spotkania było zapoznanie się z przygotowaniem szkół i placówek oświatowych do nowego roku szkolnego w zakresie mogących w nich wystąpić zagrożeń. W wakacje w szkołach i placówkach oświatowych trwały w większości prace porządkowe, konserwacyjne, bieżące naprawy, przeglądy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. W niektórych jednostkach wykonywane były większe prace remontowe.

Z większych inwestycji realizowana jest budowa sali gimnastycznej z zapleczem rehabilitacyjnym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku. Zadanie realizowane w ramach Rządowego Programu Lokalnych Inwestycji Strategicznych. Wartość zadania 5.031.267,51 zł, wkład własny 1.993.767,51 zł. Planowany termin zakończenia zadania 23.11.2022 r.

Większość zebranych zwróciła szczególną uwagą na niebezpieczeństwa związane z nieuważnym prowadzeniem pojazdów przecinających ścieżki rowerowe, a także niebezpiecznym poruszaniem się samych rowerzystów i użytkowników elektrycznych hulajnóg na ścieżkach. Policjanci w pierwszych dniach września zwrócą szczególną uwagę na poprawne korzystanie z tych środków lokomocji i odpowiednie przestrzeganie przepisów drogowych.