Powiatowe dożynki w Kruklankach

Gospodarzem tegorocznych powiatowych dożynek była tym razem Gmina Kruklanki. Na zaproszenie wójta Bartłomieja Kłoczko przybyli rolnicy z całego powiatu giżyckiego do wspólnego świętowania dożynek. Uroczystości odbyły się w minioną sobotę, 8 września, w otoczeniu Gminnego Ośrodka Kultury w Kruklankach.
Po początkowych opadach deszczu po kilkunastu minutach wyjrzało słoneczko i wszyscy uczestnicy dożynkowego święta kontynuowali zabawę. Wójt gminy Kruklanki przyjął symboliczny bochen chleba od dożynkowych starostów i podzielił się nim ze wszystkimi gośćmi. Wśród zebranych gości głos zabrała m.in. Przewodnicząca Rady Powiatu Monika Łępicka-Gij, która swoje podziękowania skierowała do samych rolników, dzięki którym co roku mamy chleb.

W części artystycznej wystąpiły m.in. zespoły: Mżawka, „Podlaski Wianek” z Białegostoku, Shamrock z Suwałk Reczańka z Zabłudowa oraz Turnioki. W trakcie dożynek swoje płody wystawiały okoliczne sołectwa oraz producenci maszyn rolniczych. Współorganizatorem tegorocznego powiatowego święta plonów był Starosta Giżycki.