Powiatowe Zawody Łyżwiarskie „Rozkwita wiosna i nasze sportowe pasje”

_DSC0057_00037Pod takim hasłem 22 kwietnia br. (sobota), na giżyckim lodowisku odbyły się międzyszkolne powiatowe zawody łyżwiarskie, kończące sezon łyżwiarski w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku.

Przed rozpoczęciem zawodów wysłano zaproszenia do szkół podstawowych z powiatu giżyckiego m.in. Giżycka, Wilkas, Bystrego, Upałt, Staświn, Miłek, Rydzewa, Wydmin, Gawlika Wielkiego, Talek. Zawody zostały ogłoszone w Gazecie Giżyckiej, na stronie fb Klubu, na stronach fb Szkół Podstawowych min. Staświn, fb strona miasta Moje Giżycko i stronie fb MOSiR Giżycko. Na zawodach pojawiło się 53 uczestników z takich placówek jak: Szkoła Podstawowa w Staświanach, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Giżycku, Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku.

Impreza, rozpoczęła się o godz. 9.00.  Wszyscy przybyli zostali zapoznani z regulaminem zawodów. Imprezę swoją obecnością zaszczycił Starosta Giżycki Pan Wacław Strażewicz. O wyznaczonym czasie rozpoczęły się starty zawodników, którzy starowali dwójkami. Sędzią Głównym zawodów był Pan Sławomir Treszczyński – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku, trener UKS Short Track MOSiR Giżycko, Asystentem SG został Piotr Śląski zawodnik GSŁ „Czarne Pantery”, Protokolant Hubert Ekstowicz zawodnik UKS „SHORT TRACK MOSiR” Giżycko, Konferansjerem natomiast Tomasz Wróblewski – trener UKS Short Track MOSiR Giżycko, zawodnik drużyny hokeja Masters Giżycko. Zwodnicy Klubu organizatora natomiast dzielnie spisali się w roli sprawnie działających pomocy technicznych. W przerwie około godz. 10.00 przeprowadzony został pokaz jazdy po krótkim torze w wykonaniu „mistrzów gatunku”, czyli reprezentantów UKS „Short Track MOSiR” Giżycko, ostatnio nagrodzonych podczas Gali Sportów Lodowych w giżyckiej „Ekomarinie”.

Po zaciętej rywalizacji i zdrowym współzawodnictwie wyłoniono najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych:

Kategoria dziewczynki kl. I – III
I     Pluta Alan
II   Fligiel Jakub
III  Jakimowicz Michał

Na koniec zawodów wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Natomiast zwycięzcy swoich kategorii I-III: dostali nagrody rzeczowe ufundowane przez INTERMARCHE w Giżycku oraz „puchary” w postaci pluszowych misiów. Pozostali zawodnicy otrzymali efektowne Puchary zakupione dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Giżycku i upominki od Klubu. Cztery Puchary z Dyplomami zostały przekazane do Szkół Podstawowych za udział uczniów w Pierwszych Powiatowych Zawodach Łyżwiarskich. Jeden jako upamiętnienie i zachęta na kolejne edycje został się w gablocie Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku. Nad profesjonalną dokumentacją zdjęciową czuwał Jakub Bieniek – Fotografia z Pasją.

Zawody finansowane były ze środków budżetu Powiatu Giżyckiego.