Powiatowe Zawody Wspinaczkowe młodzieży szkół średnich

We wtorek, 25.04.2023 r., na boisku I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku odbyły się pierwsze Powiatowe Zawody Wspinaczkowe młodzieży szkół średnich na czas. Imprezę rozpoczął Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski.
Rywalizowało 28 uczestników. Każdy zawodnik miał do pokonania dwie trasy, liczył się czas z obu tras. 5 najlepszych chłopców i 5 dziewcząt w finale miało pokonać jeszcze jedną, trudną trasę. Pogoda dopisała, zawodnicy również, niektórzy po raz pierwszy mając kontakt ze ścianką.
W rywalizacji dziewcząt wygrała Angelika Przybylska, druga była Zuzanna Cizio – obie z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, 3 miejsce zajęła Izabela Tarnacka z I Liceum Ogólnokształcącego.
W rywalizacji chłopców 1 miejsce zajął Hubert Truchana z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych, 2 miejsce Kamil Gryciuk z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, 3 miejsce Maksymilian Pisiak z I Liceum Ogólnokształcącego.
Gratulujemy uczestnikom odwagi i chęci sportowej rywalizacji, a wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie imprezy, serdecznie dziękujemy.

Źródło informacji: I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku