„Poznaj Polskę” – uczniowie Elektryka na wycieczce po Trójmieście

Zapraszamy do przeczytania relacji z wycieczki do Trójmiasta uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych:
„W ramach programu “Poznaj Polskę” w dniach 30.11 – 2.12.2021 została zorganizowana wycieczka do Trójmiasta, w której uczestniczyło 27 uczniów oraz 3 nauczycieli z naszej szkoły. Wycieczka w 80% płatna była ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, a w 20% ze środków własnych. Z Giżycka wyjechaliśmy o godzinie 6:00. Podróż umilała nam gra na gitarze i śpiew Pana Ilwickiego. Największe zainteresowanie wzbudziła ballada o miłości w języku jidysz. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Miasta, gdzie Pan Ilwicki, który ma uprawnienia przewodnika, opowiadał nam bardzo interesująco historię miasta np. Bazyliki Mariackiej, Żurawia Gdańskiego. Następnie udaliśmy się do Hevalianum – Centrum Nauki, gdzie odbyły się warsztaty dotyczące sił grawitacji i mogliśmy przeprowadzić kilkanaście ciekawych doświadczeń. Odwiedziliśmy również Muzeum Narodowe, w którym oprócz tryptyku “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga zobaczyliśmy wiele ciekawych eksponatów z różnych epok. Pod koniec dnia przyjechaliśmy do schroniska młodzieżowego, gdzie mieliśmy obiadokolację. W kolejnym dniu zwiedzaliśmy Gdynię, uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w Centrum Nauki Experyment. Widzieliśmy ORP Błyskawicę, odwiedziliśmy Muzeum Emigracji, obejrzeliśmy ekspozycję poświęconą czasom PRL-u, a naszą uwagę przyciągnął dobrze zachowany Fiat 126p. Zwiedziliśmy również Muzeum Poczty Polskiej oraz Muzeum Bursztynu. Wieczorem uczestniczyliśmy w seansie filmowym “Dom Gucci”. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Muzeum Drugiej Wojny Światowej, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Zwiedziliśmy również katedrę w Oliwie. Przed powrotem poszliśmy jeszcze do Galerii Bałtyckiej na drobne zakupy.
Dziękujemy organizatorom: pani Małgorzacie Nosewicz, pani Iwonie Kamińskiej oraz panu Czesławowi Ilwickiemu bez którego wycieczka z pewnością nie byłaby tak ciekawa. Wszyscy uczestnicy bardzo dziękują za poświęcony czas i chęci.”
informacja: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku
uczniowie elektryka na wycieczce w trójmieścieuczniowie elektryka na wycieczce w trójmieścieuczniowie elektryka na wycieczce w trójmieście