Pracowity weekend zawodników MBSW/UKŻR

1 - KopiaPracowity weekend – 5-7 września mieli zawodniczy MBSW/UKŻR. Uczestniczyli w trzech imprezach żeglarskich w kraju i na Litwie. W Augustowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików /do 12lat/ w klasie Optimist, w Piszu – Puchar Jeziora Roś. W Kownie natomiast zawody Puchar Europy w klasie laser 4,7.

W Kownie odbywa się Puchar Europy w klasie laser 4,7. Duży sukces odniosła Magda Daniszewska zajmując 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 wśród dziewcząt. Michał Strupiński był 3 w konkurencji chłopców; Wojciech Klimaszewski zajął 13 miejsce.

Giżycko Laser Team na podium

1

W Augustowie na Necku z kolei 18 przedstawicieli naszego grodu i Powiatu walczyło o medale  i  „ministerialne” punkty w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików /do 12lat/ w klasie Optimist.
Srebrny medal i 2 miejsce „wypływała” w konkurencji dziewcząt Amelia Dziąba. Jakub Kazukiewicz był 6 a Konrad Dziąba 12. Na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników – 73 – 24 dziewczęta i 48 chłopców.

Amelka Dziąba na drugim stopniu podium

2

W Piszu o Puchar Jeziora Roś „ścigali” się Cadeciarze. Najlepsza nasza załoga – Miłosz Dołęga  z Wojciechem Halczukiem zajęła 16 miejsce; pozostałe trzy załogi uplasowały się na dalszych miejscach wśród 24 zgłoszonych do zawodów uczestników.