,,PROFILAKTYCZNA SIŁOWNIA” – 1 Dzień Wiosny

Zapraszamy do przeczytania relacji z 1 Dnia Wiosny w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. „Od rana w szkole było bardzo wesoło. Uczniowie klas I – III byli ubrali się w kolorowe ubrania oraz dwie różne skarpetki, solidaryzując się ze Światowym Dzień Osób z Zespołem Downa.

 

Korzystając z pozytywnych doświadczeń z ubiegłych lat, również w tym roku odbył się finał szkolnej akcji, którą zorganizowały: p. Marzena Trusewicz-Żakiewicz, p. Edyta Trościanko i p. Patrycja Młyniec. Był to finał szkolnej akcji profilaktycznej ,,Profilaktyczna siłownia” (V edycja), której celem było kształtowanie wzorców zachowań i zasad współżycia między ludźmi, promowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz doskonalenie uczniów w zakresie profilaktyki uzależnień.
Nasza akcja rozpoczęła się wcześniej. W związku z tym w szkole były zorganizowane spotkania młodzieży ze specjalistami, z policją, z terapeutami. Młodzież brała udział w szkolnych konkursach: na mem dotyczący dopalaczy oraz plakat dotyczący substancji psychoaktywnych. Rozstrzygnięcie tych wszystkich konkursów i podsumowanie całej akcji odbyło się 21.03.2019 r.
Obchody tegorocznej imprezy profilaktycznej rozpoczęły się szkolnymi rozgrywkami w halowej piłce nożnej (p. Dariusz Pachucki).
Ogromne emocje towarzyszyły konkursom, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Uczniowie rywalizowali w rożnych konkurencjach, nie tylko sportowych, które zostały przygotowane przez nauczycieli (p. Dariusz Pachucki, p. Marzena Trusewicz-Żakiewicz, członkowie SU). Drużyny musiały między innymi: przygotować przebranie dla Pani Wiosny, mając do dyspozycji tylko bibułkę, zaśpiewać wiosenne piosenki, przygotować i wykonać projekt odzieży. Nie zabrakło też zumby (p. E. Poczynek) oraz naszej wszechobecnej ,,Belgijki”. Były rzuty do kosza, skoki na skakance oraz zliczanie frekwencji klas o określonej porze. Nad całością przebiegu imprezy czuwali uczniowie, członkowie SU, którym szczególnie dziękujemy.
Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 3 TB przed 3 TA i 2 TA. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
,,Dzień wagarowicza” to szczególny dzień. Można go spędzić w szkole, biorąc udział w świetnej zabawie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za współpracę i zaangażowanie w propagowanie profilaktyki wśród młodzieży. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku”

Marzena Trusewicz-Żakiewicz
Edyta Trościanko