,,Profilaktyczna siłownia” – kolorowo i sportowo

IMG_0063Niestety  pierwszy dzień wiosny, 21 marca objawił się deszczową pogodą. Wbrew temu co nam aura przygotowała w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu było wesoło i od rana panował duch sportowej rywalizacji.

Kontynuując  doświadczenia z ubiegłych lat, również w tym roku odbył się finał szkolnej akcji, którą zorganizowały: p. Marzena Trusewicz-Żakiewicz, p. Edyta Trościanko, p. Patrycja Młyniec i p. Sylwester Choiński.  Był to finał szkolnej akcji profilaktycznej ,,Profilaktyczna siłownia” (III edycja), której celem było kształtowanie wzorców zachowań i zasad współżycia między ludźmi, promowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz  doskonalenie uczniów w zakresie profilaktyki uzależnień.

,,Profilaktyczna siłownia” w szkole rozpoczęła się już we wrześniu 2016r. W związku z tym zorganizowane były spotkania młodzieży ze: specjalistami, policją, strażą miejską, terapeutami. Młodzież brała udział w szkolnym konkursie na ulotkę dotyczącą bezpieczeństwa w szkole. Jak można było się spodziewać uczniowie Technikum Organizacji Reklamy popisali się swoimi umiejętnościami, tworząc wspaniała ulotkę.  Oczywiście inni uczniowie stworzyli równie rewelacyjne prace. Gratulacje za pomysły!

Obchody tegorocznej imprezy profilaktycznej rozpoczęły się wiosennym turniejem – finałem halowej piłki nożnej (p. Sylwester Choiński). Niesamowitym powodzeniem cieszył się turniej ,,Tiger Jump”, w którym padł rekord szkoły w skoku. Wykonawcą tego skoku był Paweł Świętochowski, uczeń kl. 4 Technikum Budowlanego, który skoczył na wysokość 2,40 m.

Był także przedstawiony skecz pt. ,,Atlas uczniów”, dotyczący typów osobowości uczniowskich, życia szkoły, przede wszystkim zabawnych sytuacji, które bardzo często mają miejsce podczas lekcji. Został przygotowany przez  p. Edytę Trościanko. Ogromne emocje towarzyszyły innym konkursom sportowym np. ,,Rzut za DYCHĘ”, gdzie stawka była bardzo wysoka. Drużyny rywalizowały także w innych mniej typowych konkurencjach, np. plastycznych ,,Moja klasa – moja rodzina”. Uczniowie musieli narysować portret klasy jako rodziny. Powstały małe dzieła sztuki, które zdobią pracownie w szkole. Konkurencją, która cieszyła się największą popularnością, był mecz koszykówki: nauczyciele kontra uczniowie. Oczywiście po zaciętej rywalizacji wygrali… nauczyciele.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła klasa  zwyciężyła klasa 1 TB przed 3 TAU i 1 TIK. Cenne nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

,,Dzień wagarowicza” to szczególny dzień. Można go spędzić w szkole, biorąc udział w świetnej zabawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za współpracę i zaangażowanie w propagowanie profilaktyki wśród młodzieży oraz uczniom i nauczycielom z giżyckich gimnazjów, biorącym udział w naszej akcji. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Marzena Trusewicz-Żakiewicz, Edyta Trościanko

IMG_0173IMG_0225IMG_0313IMG_0332IMG_0377Fot. ZSKŚiA w Giżycku