Projekcja filmu pt. „Łagier 0331”

Wczoraj (28.02.br.) w Giżyckim Centrum Kultury odbyły się dwie projekcje filmu zrealizowanego przez Instytut Pileckiego pt. „Łagier 0331”. Jest to dokumentalna opowieść o sowieckim obozie w Kutaisi (Gruzja), do którego trafiło kilka tysięcy Polaków z Wileńszczyzny, głównie żołnierzy AK. W filmie brało udział czworo mieszkańców Giżycka, których najbliżsi byli więźniami tego obozu. Wspomnień Sabiny Kirson i jej męża, Barbary Sokołowskiej i pani Lempieckiej wysłuchali uczestniczący w projekcji mieszkańcy miasta i uczniowie giżyckich szkół średnich.

Obecni byli również twórcy filmu oraz Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski i Burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz. Pokaz zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Giżycku, Giżyckie Archiwum Cyfrowe i Giżyckie Centrum Kultury.

Źródło informacji, Fot.: Giżyckie Archiwum Cyfrowe