Projekt edukacyjny „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w ZSKŚiA

W dniu 16  października 2018 r.  w siedzibie IPN w Białymstoku odbyła się inauguracja II edycji  ogólnopolskiego projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. W otwarciu uczestniczyli  dr Paweł Warot – naczelnik OBEN IPN, Jarosław Wasilewski  BBH IPN oraz Krzysztof Jodczyk OBEN IPN.

Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku jest jedyną szkołą z województwa warmińsko-mazurskiego biorącą udział w projekcie. Grupa uczniów w składzie 4-osobowym będzie uczestniczyć  w sześciu spotkaniach (od października do marca), podczas których pozna rolę, jaką w poszukiwaniach odgrywają poszczególne dziedziny nauki (m.in. archeologia, antropologia, genetyka) oraz zdobędzie  wiedzę o historii poprzez losy ludzi. Uczestnicy będą uczyć się poszanowania dla życia ludzkiego, odpowiedzialności za swoje czyny i decyzje. Również przygotują dwuminutową etiudę filmową dotyczącą  problematyki poruszanej w ramach projektu.

Projekt jest objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Finał projektu odbędzie się w kwietniu 2019 r. w Warszawie.

 

Koordynator ds. z IPN

mgr Andrzej Arian

 

Źródło informacji: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku