Promocja powiatu w czasie „Spotkań na Chmielnej” w Warszawie

Weekend 22 i 23 września upłynął w centrum Warszawy na ulicy Chmielnej pod znakiem sztuki ludowej z Warmii i Mazur. Fundacja Cepelia organizowała bowiem prezentacje produktów i wyrobów regionalnych z naszego regionu pod hasłem „Spotkania z Cepelią na Chmielnej”. Dzięki temu mieszkańcy i turyści w stolicy mogli zapoznać się z naszymi lokalnymi wyrobami.

Twórcy rękodzieła ludowego w przygotowanych specjalnie stanowiskach prezentowali i sprzedawali własne wyroby. A było w czym wybierać. Drewniane figurki ludowe, haftowane obrusy i suknie, miód i figurki z miodu, sery i wędliny regionalne, a także świeże ryby z Mazur. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy Margot z Wilkas, gdzie Państwo Eulalia i Andrzej Paszkiewiczowie prezentowali własne wyroby wędliniarskie, wypieki i cieszące się sławą nalewki. Dużą część wystawców reprezentowali twórcy związani z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie i Skansenem w Olsztynku.

Przy aranżacji stoisk z wyrobami regionalnymi oraz muzyką ludową Centrum Promocji i Informacji Turystycznej prezentowało ofertę turystyczną wypoczynku w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Odwiedzający stanowiska mieli również możliwość poznania ofert wypoczynku jesiennego w Giżycku i okolicach, a także przymierzać się do planów urlopowych na 2013 rok.

Przez dwa dni imprezy stoiska regionalne odwiedziło około 10 tysięcy osób.

Impreza została zorganizowana przy współpracy Fundacji Cepelia i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.