Przegląd muzyczny ŚPIEWADŁO 2022.

Za nami kolejna (24) edycja Przeglądu solistów i zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz muzykujących rodzin powiatu giżyckiego – ŚPIEWADŁO 2022.

10 grudnia 2022 r., na scenie Giżyckiego Centrum Kultury zaprezentowali się laureaci eliminacji gminnych przeprowadzonych w Giżycku, Kruklankach, Miłkach, Rynie i Wilkasach.

Powołane przez organizatora jury wysłuchało i oceniło wykonawców biorąc pod uwagę walory głosowe, muzykalność, ruch sceniczny, wartość artystyczną repertuaru oraz sposób interpretacji.

W finale powiatowym wzięło udział dziewięć solistek i jeden solista oraz pięć zespołów w trzech kategoriach wiekowych 10 – 12, 13 – 16 i powyżej 16 lat oraz dwie muzykujące rodziny.

Laureaci XXIV Przeglądu solistów i zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz muzykujących rodzin powiatu giżyckiego – ŚPIEADŁO 2022.

Soliści 10 – 12 lat

1 miejsce Zuzanna Czerwińska

2 miejsce Monika Goleń

3 miejsce Barbara Jeńczyk

Soliści 13 – 16 lat

1 miejsce Katarzyna Sokołowska

2 miejsce Amelia Somionka

3 miejsce Bartosz Skórnóg

Soliści pow. 16 lat

1 miejsce Barbara Somionka

2 miejsce Aleksandra Bielak

Zespoły 10 – 12 lat

1 miejsce NITECZKI

2 miejsce DUET JULKA & EMILKA

Zespoły 13 – 16 lat

1 miejsce ZŁOTE NUTKI

Zespoły pow. 16 lat

1 miejsce KAPRYS

2 miejsce BANDZIORKI Z BOĆWINKI

3 miejsce FAR SPACE – HUBERT MAKARA

Muzykujące Rodziny

1 miejsce Rodzina z Boćwinki

2 miejsce Rodzina Somionka

Organizatorem Przeglądu był Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku przy udziale: Giżyckiego Centrum Kultury, Regionalnego Parku Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie, Biblioteki i Ośrodka Kultury w Kruklankach, Ośrodka Kultury w Miłkach, Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach oraz Centrum Animacji KOA.