Przypominamy o terminie składania wniosków !

Jeszcze tylko do 10 października br. można składać wnioski w Regionalnym Konkursie Grantowym w ramach Programu „Równać Szanse 2013” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  (administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży). O dotacje do 7.000 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych z terenów wiejskich i miast do 20.000 mieszkańców.

Projekty powinny być minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2014 r. i trwające nie dłużej niż do 31 lipca 2014 r.

Celem projektów realizowanych w ramach Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (13-19 lat) z małych miejscowości, poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych. Chcemy aby młodzież realizująca projekty, poprzez aktywne działania, mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Oferta skierowana do młodzieży z małych miejscowości, gdzie brakuje miejsc, w których młodzież może się spotykać, podejmować wspólne inicjatywy oraz aktywnie rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Ograniczenie dostępu do różnego rodzaju działań, aktywności, w dużej mierze spowodowane jest mniejszą ilością różnych instytucji na terenie małych miejscowości oraz w wielu wypadkach trudnościami z dojazdem ze względu na znaczną odległość lub ograniczoną komunikację. Brak możliwości aktywnego działania powoduje słabszy rozwój umiejętności, które tak wysoko cenione są obecnie na rynku pracy: umiejętność pracy w grupie, elastyczność rozumiana jako szybkie dostosowywanie się do zmian oraz kreatywność, innowacyjność i pomysłowość. Z niższymi umiejętnościami wiąże się również mniejsza aktywność oraz przyjmowanie biernej postawy w stosunku do otaczającego środowiska i wyzwań jakie stają przed młodymi ludźmi w sferze dalszej edukacji i wyboru dorosłej drogi życiowej.

Projekty, które otrzymują dofinansowanie w ramach Programu „Równać Szanse” mają na celu stworzenie przestrzeni, w której młodzież poprzez aktywne działania nie tylko będzie rozwijać umiejętności społeczne, ale również swoje pasje i zainteresowania. Dzięki udziałowi w projektach, młodzi uczestnicy mają zobaczyć, że ich sukces zależy od nich samych i to w większym stopniu niż się im wydaje. Szanse aktywnego i samodzielnego nastolatka na życiowy sukces wzrastają bez względu na wielkość miejscowości, z której pochodzi.

Wszelkich informacji o konkursie udziela:

Stowarzyszenie Tratwa
10 – 233 Olsztyn, ul. Parkowa 1