Puchar Dowódcy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego przyjechał do Giżycka

Crossfit, biegi, sztuki walki, pływanie, a może kolarstwo? Żołnierze uprawiają sport rekreacyjnie, ale też wielu z nich może się pochwalić tytułami mistrzowskimi. Niezależnie od dyscypliny sportowej, którą wybrali, łączy ich jedno: silny charakter i chęć obrony Ojczyzny.

„Żołnierz musi umieć się bić, a walka w bliskim kontakcie powinna się stać sportem masowym”.

Rzeczywiście, sztuki walki są dziś w armii bardzo popularne. W wojsku nie brakuje miłośników boksu, kickboxingu, judo czy karate.

W sobotę, 7 października br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbyła się ósma edycja „Gołdap Fight Night Boxing Tournament” organizowana przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Husaria Gołdap”.  Oficjalna karta walk obfitowała w 13 pojedynków, w których doskonale zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący Polskę. Wśród wspomnianych zawodników był żołnierz 41 Giżyckiego Batalionu Lekkiej Piechoty – por. Bartłomiej Sepko, który zdobył puchar dowódcy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Gala boksu odbyła się pod honorowym patronatem burmistrza Gołdapi Tomasza Luto.

Giżycki zawodnik od pierwszego gongu wyraźnie zaznaczył w ringu swoją inicjatywę. Przeciwnik starał się jednak gasić jego poczynania z kontry i zdawało się, że jest pewien swego planu na pojedynek.

Wszystko zmienił jeden silny cios, który dotarł do głowy przeciwnika.  Bokser widząc swoją szansę na szybkie zwycięstwo zwiększył tempo, zasypując rywala prawdziwym gradem uderzeń.

– „Pomimo dwukrotnego liczenia, wygrał walkę przez poddanie. Po kolejnej celnej kombinacji nie pozostało nic innego jak odebrać zasłużony puchar dowódcy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego” – relacjonuje trener ppłk rez. Piotr Luczek.

„Dziękuję dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku Bartoszowi Orczyc – Musiałkowi za wsparcie i udostępnianie sali sportowej w szkole do treningów”.

– „Sport to kształtowanie kondycji, sprawności, tężyzny fizycznej, ale także siły charakterów i umiejętności. Służba wojskowa nauczyła mnie nie tylko umiejętności fizycznych i technicznych, ale także wartości takich jak dyscyplina, honor, oddanie i determinacja. Mam ogromne szczęście, że są wokół osoby, które wspierają mnie w tym co robię poza służbą wojskową” – podsumowuje por. Bartłomiej Sepko – żołnierz 41 Giżyckiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

Walka zapewniła nie lada wrażenia dla kilkuset sympatyków sportu walki.

Służba w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej daje możliwość rozwijania hartu ducha, pracy w ciekawych zespołach, zdobywania nowych doświadczeń, a także zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju. Dziś ta szansa stoi przed każdym, bez względu na wykonywany zawód lub miejsce zamieszkania. Obecnie trwa nabór żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) do batalionów, m.in. w Giżycku. Ochotnicy, którzy chcieliby wstąpić do TSW, mogą zgłaszać się do właściwego terytorialnie Wojskowego Centrum Rekrutacji.

 

Źródło informacji: 41 Giżycki Batalion Lekkiej Piechoty