Puchar PZŻ 2018

Aż 22 zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej w dniach 17-20.05. br. ścigało się w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej! Filip Szmit startujący z Kubą Gołębiowskim MOS SSW Iława w klasie 420 wywalczyli srebrny puchar – w klasyfikacji Juniorów Młodszych byli najlepsi!

Nowy sprzęt, pod okiem trenera Tomka Jaworskiego, testowali nasi Cadeciarze – Bartek Ligęza z Jankiem Doboszem uplasowali się na wysokim piątym miejscu, Paweł Kuszewski z Kacprem Karbownikiem zajęli miejsce 14 – a w klasyfikacji Młodzików wywalczyli brązowy puchar! Staś Dann z Jakubem Dołubizno zakończyli rywalizację na pozycji 13. Jedyna nasza damska załoga tj. Amelia Siemaszkiewicz z Marysią Kusyk zdobywały w Krynicy swoje pierwsze regatowe doświadczenia.
W najliczniej reprezentowanej klasie – Laser 4.7 mężczyzn (56 startujących) najwyżej uplasował się Tomek Trajnowicz – na miejscu 6, Hubert Maczyszyn zajął miejsce 29 a Konrad Dziąba – 44. Amelia Dziąba startująca w klasie Laser 4.7 kobiet zakończyła regaty na pozycji 15.
W klasie Laser Radial mężczyzn Kostek Sawicki uplasował się na 7 pozycji, Daniil Fenko zajął miejsce 13, Mateusz Siedlecki – 14, Bartek Guz – 35. Filip Zajączkowski, którego czeka jeszcze dużo sportowej pracy, zamknął stawkę zajmując pozycję 43.
Nie zawiodła nas Julia Rogalska, która w klasie Laser Radial kobiet wywalczyła świetną szóstą pozycję – a w klasyfikacji Juniorek wywalczyła brązowy puchar! Nasza tegoroczna maturzystka – Magda Daniszewska swój pierwszy w tym sezonie start zakończyła na miejscu 15.
Świetnie zaprezentowali się Standardowcy – Wojtek Klimaszewski zajął miejsce 5, wśród Młodzieżowców był trzeci a w klasyfikacji Juniorów zdecydowanie był najlepszy. Stach Klimaszewski uplasował się jedno miejsce za bratem 🙂
Całą laserową „trzynastkę” trenuje Czarek Borkowski.