Pucharowy sukces giżyckich żeglarzy

cadetW niedzielę 28.05. br. zakończył się Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego rozegrany na wodach Zalewu Wiślanego.  Do Krynicy Morskiej zjechało w nim 289 zawodników z 47 klubów –  w tym dziewiętnastu młodych żeglarzy z Giżyckiej Grupy Regatowej! Nie zabrakło emocji i sukcesów .

Fantastycznie na Zalewie Wiślanym radziła sobie pod okiem trenera Czarka Borkowskiego ekipa laserowców.

W klasie Laser 4.7 Kobiet Julia Rogalska i Magda Daniszewska zdominowały rywalki zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Wiktoria Gubin została sklasyfikowana na miejscu 26.

Wśród chłopców klasy Laser 4.7 bardzo wysoką piątą pozycję wywalczył Tomek Trajnowicz, a Kostek Sawicki uplasował się na świetnym dziewiątym miejscu. Hubert Maczyszyn był 34, Kuba Kazukiewicz – 44.

Wojtek Klimaszewski powtórzył sukces z ubiegłego roku i wygrał juniorską klasyfikację w klasie Laser Radial, w open był trzeci – na podium stanął obok Marcina Rudawskiego i Mateusza Hanke. Piotr Dąbrowski zajął miejsce 24, Danil Fenko – 34, Mateusz Siedlecki – 43 a Bartek Guz – 54.

W klasie 420 Filip Szmit rywalizujący w załodze z Kubą Gołębiowskim z Iławy wywalczyli srebro!

W klasie Cadet bardzo dobrze poradziła sobie załoga w składzie Bartek Ligęza i Jan Dobosz, która w ogólnej klasyfikacji była piąta a wśród męskich załóg – trzecia. Paweł Kuszewski i Aleksander Baklarz zajęli miejsce dziewiąte, Stanisław Dann i Jan Melzer – 11.

wyniki: http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/puchar-pzz-cz2—wyniki/