Qurier Świętego Mikołaja

0219 grudnia 2017 r. odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku finałowa gala akcji „Qurier Świętego Mikołaja” organizowanej przez Fundację Przyjaciółka. Dla uczniów Ośrodka był to wyjątkowy dzień. 120 dzieci – przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej, zespołów edukacyjnych oraz ich młodsze rodzeństwo otrzymali szczególne przesyłki od Świętego Mikołaja. Starannie napisane listy sprawiły, że do uczniów oraz ich rodzeństwa powędrowały wymarzone prezenty, takie jak maszyna do waty cukrowej, zestaw do tworzenia szminek i perfum, gry edukacyjne czy koszulka Legii Warszawa.

„Cieszą się wszyscy, którzy dostają, a jeszcze bardziej Ci, którzy dają…”. W spełnianiu marzeń uczniów SOSW pomogli niesamowici pomocnicy Świętego Mikołaja – pracownicy Banku Zachodniego WBK. Z wielkim sercem i zaangażowaniem przygotowali piękne prezenty, które wywoływały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci, rodziców, Dyrekcji i pracowników szkoły.

Dziękujemy Pani Annie Bałtakowskiej, która reprezentowała Bank WBK. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli  też rodzice, którzy dostarczyli ciasta i zapewnili słodki poczęstunek. Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Monika Czerep.