Raczej przeciw, a nawet za – seminarium o skuteczności działań organizacji pozarządowych w ciałach dialogu obywatelskiego

s4_niepraktykujacy_obywatel_-_seminarium_o_edukacji_obywatelskiej_650Stowarzyszenie ESWIP, Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych oraz Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego zapraszają na kolejne seminarium z cyklu Społeczeństwo obywatelskie w województwie warmińsko-mazurskim, które odbędzie się 30 czerwca 2017 r. w godz. 11.00-14.00 sali konferencyjnej nr 160 w Warmińsko- Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, Al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9 (uwaga – zmiana miejsca seminarium!).

Tym razem – w ramach priorytetu trzeciego Mapy Rozwoju Sektora Obywatelskiego: „Szeroka partycypacja obywatelska” – będziemy dyskutowali o ciałach dialogu obywatelskiego w naszym województwie. Ciała dialogu, a jest ich setki, to najbardziej skuteczna, zinstytucjonalizowana forma dialogu i współpracy organizacji z administracją samorządową. Przyjrzyjmy się jak wyglądają w świetle badań Stowarzyszenia ESWIP i podyskutujmy o tym, by je jak najlepiej wykorzystywać dla dobra wspólnego naszych społeczności lokalnych. Chcemy porozmawiać o skuteczności naszych działań, zwłaszcza strony pozarządowej,o sukcesach, o barierach we współpracy, o tym jak pracować lepiej.
Szczegóły w zaproszeniu i programie.

Zapraszamy do dyskusji!

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 29 czerwca br. pod adres mailowy sekretariatu Rady: ropwwm@gmail.com

zaproszenie_na_seminarium_30.06.2017.pdf

Podrecznik_partycypacji_Wygnanski.pdf

program_seminarium_30.06.2017.pdf