XIV Otwarte Regaty Oświatowe o Puchar Starosty Giżyckiego

W dniach 2 – 3 października 2015 r. na jeziorze Ryńskim odbyły się XIV Otwarte Regaty Oświatowe o Puchar Starosty Giżyckiego. Regaty rozegrano w klasie Omega. W tegorocznych regatach wzięło udział 11 załóg reprezentujących: Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddziały w Szczytnie i Reszlu, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku (dwie załogi), Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Międzyzakładową Organizację Związkową Pracowników Oświaty NSZZ „Solidarność” w Wilkasach, Warmińsko – Mazurską Wojewódzką Komendę OHP w Olsztynie oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o. o. (dwie załogi).

Do sobotniego finału po biegach eliminacyjnych zakwalifikowało się 8 załóg: ZUOK Spytkowo Sp. z o. o., Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, ZNP w Szczytnie i Reszlu, NSZZ „Solidarność” w Wilkasach, Starostwa Powiatowego w Kłodzku, PUP w Giżycku i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie.

Zwycięzcami regat zostali nauczyciele związkowcy. Pierwsze miejsce zajęła załoga NSZZ „Solidarność”, drugie ZNP z Reszla a trzecie żeglarze ZUOK Spytkowo.

Regaty zostały zorganizowane przez Międzyszkolną Bazę Sportów Wodnych w Giżycku, Schronisko Młodzieżowe w Rynie (d. Zofiówka) oraz Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.